دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم برومید کدمرک 106360

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید برای خرید سدیم برومید کدمرک 106360 با این شرکت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید محصولات و اطلاعات کمپانی مرک آلمان را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید مرک آلمان  یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود. ت

سدیم برومید کدمرک 106360

سدیم برومید کدمرک 106360پودری سفید رنگ با فرمول شیمیایی NaBr است که یک ترکیب شیمیایی غیر معدنی می باشد. سدیم برومید با کریستالهای مربعی شکل به عنوان یکی از منابع اصلی تولید یون برومید می باشد. این ترکیب را می توان از واکنش سدیم هیدروکسید با برومید هیدروژن تهیه کرد. نمک بدون آب برومید در دمای بالاتر از 50.7 درجه سانتیگراد کریستالیزه می شود. شما می توانید جهت خریدسدیم برومید کدمرک 106360 از دانش پژوهان شیمی تهیه نمایید.

کاربرد سدیم برومید

 • سدیم برومید همراه با کلر به عنوان یک ضد عفونی کننده برای حمام گرم و استخر شنا استفاده می گردد.
 • از سدیم برومید به عنوان کاتالیزور در واکنش های اکسیداسیون استفاده می کنند.
 • از سدیم برومید بعنوان ضد انعقاد، ضد تشنج و آرام بخش در بخش پزشکی استفاده می شود.
 • این ماده در صنعت نفت نیز کاربرد دارد.
 • سدیم برومید مفیدترین برومید غیر معدنی در صنعت می باشد.

خصوصیات سدیم برومید

 • قابل حل در آب،الکل و آمونیاک مایع است و غیر قابل حل در استون می باشد.
 • برومید سدیم یک ماده با سمیت کم است.

اطلاعات تکمیلی محصول

 • فرمول شیمیایی : NaBr
 • فرمول مولکولی : NaBr
 • چگالی : (3.0g/cm3(250C
 • شرایط نگهداری : Store at +50C to +300C

2.09.3.3.3 ردیاب های مصنوعی غیر فلورسنت

نمک ها ترکیبات معدنی هستند که با حل شدن در آب به کاتیون ها و آنیون ها تجزیه می شوند. نمک های مختلفی به عنوان ردیاب مانند کلرید سدیم (NaCl)، کلرید پتاسیم (KCl)، برومید سدیم (NaBr)، کلرید لیتیوم (LiCl)، بوراکس (Na2B4O7) و یدید پتاسیم (KI) استفاده شده است. مزایای ردیاب های نمک در دسترس بودن معمول، هزینه های نسبی کم، جابجایی ساده و پتانسیل اندازه گیری مداوم آنهاست. سدیم برومید کدمرک 106360.

معایب ردیاب‌های نمک شامل غلظت بالای پس‌زمینه طبیعی در بسیاری از موارد، محدودیت‌های تشخیص نسبتاً بالا و مسائل مربوط به جذب و تبادل یونی است. دو نقطه اول اغلب منجر به نیاز به تزریق جرم بزرگ می شود که به نوبه خود ممکن است باعث مشکلات حمل و نقل و نگرانی های زیست محیطی شود. سدیم برومید کدمرک 106360.

در حالی که بسیاری از آزمایش‌های ردیاب نمک در گذشته انجام شده‌اند، این معایب قابلیت استفاده از نمک‌ها را به عنوان ردیاب محدود می‌کند. ردیاب‌های نمک عمدتاً در آزمایش‌های مقیاس کوچک مانند آزمایش‌های ستون خاک یا تحقیقات در آب‌های سطحی کوچک مفید هستند. لازم به ذکر است که کلرید سدیم به طور گسترده ای به عنوان ردیاب برای اندازه گیری تخلیه با استفاده از روش رقیق سازی استفاده می شود.

ادامه سنتز سدیم برومید کدمرک 106360

از بین چندین آنیون آزمایش شده به عنوان ردیاب هیدرولوژیکی، برمید (Br-) ممکن است مناسب ترین باشد. برمید اغلب برای آزمایش‌های ردیاب در ناحیه وادوز و به عنوان ردیاب مرجع برای مقاصد مقایسه استفاده می‌شود (به عنوان مثال، Onodera و Kobayashi، 1995؛ Sambale و همکاران، 2000؛ Parsons و همکاران، 2004؛ Einsiedl، 2005؛ Hangen و همکاران .، 2005). از مزایای برمید در مقایسه با سایر آنیون‌ها می‌توان به غلظت کمتر پس‌زمینه در آب‌های طبیعی (300 برابر کمتر از کلر)، سمیت کم و جذب کم به ذرات خاک اشاره کرد. سدیم برومید کدمرک 106360.

ذرات متحرک مانند هاگ ها، فیتوپلانکتون ها، باکتری ها، ویروس ها، فاژها، ردیاب های DNA و میکروسفرها، گروه دیگری از ردیاب های مصنوعی را تشکیل می دهند. بارزترین ویژگی آنها این است که در راه حل نیستند. بدیهی است که آنها با خواص یک ردیاب محافظه کار (ایده آل) مطابقت ندارند. آنها به ویژه پتانسیل قابل توجهی به عنوان ردیاب برای کاربردهای خاص دارند، مانند بررسی ظرفیت فیلتراسیون ناحیه غیراشباع و سفره های زیرزمینی. سدیم برومید کدمرک 106360.

آنها برای مطالعه و بررسی رفتار جریانی میکروارگانیسم‌ها و ذرات در سیستم‌های آب‌های اشباع، غیراشباع و سطحی با توجه به نفوذ آلاینده‌ها در فاضلاب یا آب آبیاری و برای همه کاربردهایی با پیامدهای بهداشتی و تأثیرات بر تامین آب استفاده می‌شوند. تاسیسات و مناطق حفاظت از آب (Sabir et al., 1999; Auckenthaler et al., 2002; Zvikelsky and Weisbrod, 2006). سدیم برومید کدمرک 106360.

ادامه سنتز سدیم برومید کدمرک 106360

خطرات بالقوه بهداشتی و زیست محیطی ناشی از ردیاب های رادیواکتیو به این معنی است که امروزه استفاده از مواد رادیواکتیو مورد استفاده انسان بسیار محدود شده است. مناسب بودن خاص ردیاب های رادیواکتیو به دلیل حساسیت بسیار بالا و امکان تشخیص انتخابی، ناپدید شدن ردیاب از سیستم به دلیل پوسیدگی و توانایی دنبال کردن مسیر جریان آب و ردیاب با استفاده از شمارنده گایگر است. یکی از مهم‌ترین روش‌ها هنگام استفاده از ردیاب‌های رادیواکتیو، روش تک چاهی و تخمین شارژ آب زیرزمینی است (Moser and Rauert، 1980؛ IAEA، 1983).

انواع FBAها به‌عنوان ردیاب، به‌ویژه برای هیدرولوژی ناحیه وادوز به دلیل عدم غلظت پس‌زمینه و ویژگی‌های تحرک نسبتاً خوب استفاده شده‌اند. استفاده از آنها در کاربردهای هیدرولوژیکی در 20 سال گذشته مورد توجه قابل توجهی قرار گرفته است. به نظر می رسد که آنها ردیاب های مفیدی هستند که در بیشتر شرایط موجود در خاک ها و سفره های زیرزمینی تقریباً محافظه کارانه رفتار می کنند. سدیم برومید کدمرک 106360.

ردیاب‌های FBA در مطالعات آبخوان‌های متخلخل و شکسته و همچنین در جریان آب و انتقال املاح در ناحیه غیراشباع استفاده می‌شوند. اکثر FBA ها بسیار گران هستند. به نظر می‌رسد بیشترین استفاده بالقوه از FBA در آزمایش‌های چند ردیاب به دلیل تنوع گسترده ایزومرهای موجود در این خانواده ردیاب که ویژگی‌های مشابهی را نشان می‌دهند، باشد (Dahan and Ronen، 2001؛ Hu and Moran، 2005).

ایزوتوپ های پایدار 18O و 2H به عنوان ردیاب های محیطی استفاده می شوند، اما ایزوتوپ ها همچنین می توانند به عنوان ردیاب های مصنوعی استفاده شوند زمانی که آب با ترکیب ایزوتوپی مشخص (معمولا با غلظت های غنی شده 18O یا 2H) به یک سیستم تزریق می شود. در آزمایش‌های آزمایشگاهی، مطالعات لایسیمتر و آب‌های زیرزمینی، و برای بررسی‌های انتقال املاح در ناحیه غیراشباع و جریان آب در سیستم خاک- پوشش گیاهی، از آب دوتره‌شده با موفقیت استفاده شده است.

ادامه سنتز سدیم برومید کدمرک 106360

(گارسیا گوتیرز و همکاران، 1997؛ هیملسباخ و همکاران، 1998). ؛ بکر و کاپلن، 2001؛ استام و همکاران، 2002؛ مالی و همکاران، 2007). یک کاربرد پیشرفته آب دوتره تخمین تعرق درخت و بررسی جذب آب گیاه در جریان آوند چوبی است (کالدر، 1992). دوتریوم را می توان به شکل غلیظ (یعنی آبی با مقدار زیادی مولکول 2H2O) خریداری کرد، اما تنها کاربردهایی که شامل حجم نسبتاً کمی آب هستند به دلیل هزینه های بالا امکان پذیر است.

با وجود این دوباره سختی، دوتریوم یک ردیاب مصنوعی جذاب است، به ویژه برای تحقیقات در منطقه غیراشباع و انتقال آب گیاه (Königer et al., 2010). به دلیل هزینه های بالاتر، 18O به سختی به عنوان ردیاب مصنوعی استفاده می شود.

استفاده از ردیاب های گاز محلول به عنوان ردیاب های محیطی در مطالعات paleohydrological قبلاً 50 سال پیش پیشنهاد شده بود. استفاده گسترده به عنوان ردیاب توسط مشکلات فنی مربوط به تزریق، نمونه برداری و تجزیه و تحلیل گازها مهار شد. بسیاری از این مشکلات در زمان‌های اخیر برطرف شده‌اند و از دهه 1990، کاربرد آن‌ها به عنوان ردیاب مصنوعی در هیدرولوژی افزایش یافته است. سدیم برومید کدمرک 106360.

معمولاً ردیاب‌های گاز کاربردی شامل هلیوم (He)، نئون (Ne)، ایزوتوپ‌های پایدار کریپتون (Kr) و SF6 هستند (Wilson and McKay, 1996; Solomon et al., 1998; Divine et al., 2003). مزایا رفتار بی اثر و غیر سمی در سیستم های هیدرولوژیکی و همچنین غلظت پایین زمینه در مقایسه با غلظت گاز محلول تزریقی است. این بدان معناست که ردیاب‌های گاز محلول را می‌توان برای آزمایش‌های ردیاب، از جمله حجم‌های زیاد آب، استفاده کرد.

ادامه سنتز سدیم برومید کدمرک 106360

ماهیت فرار این ردیاب ها آنها را به وضوح از سایر ردیاب ها متفاوت می کند و ملاحظات خاصی را برای تزریق ردیاب، نمونه برداری و تجزیه و تحلیل برای جلوگیری از گاز زدایی ناخواسته می طلبد. با این حال، ماهیت فرار ردیاب‌های گاز می‌تواند به عنوان مزیت زمانی که گاز زدایی عمدی استفاده می‌شود نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این رویکرد پیشنهاد شده است، به عنوان مثال، برای ترسیم مناطق غیر اشباع یا شناسایی استخرها و مناطق باقیمانده از مایعات فاز غیرآبی (NAPLs) در زیر سطح با استفاده از گاز محلول به عنوان ردیاب پارتیشن بندی.

ردیاب‌های رنگ غیر فلورسنت که در تکنیک‌های رنگ‌آمیزی به کار می‌روند، به عنوان ابزاری برای نشان دادن و مطالعه وقوع جریان ترجیحی در خاک، توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده‌اند (فلوری و وای، 2003؛ همچنین به فصل 2.13 مشاهده مبتنی بر میدانی فرآیندهای هیدرولوژیکی مراجعه کنید).

آزمایش‌های رنگ‌آمیزی تجسم در هیدرولوژی ناحیه وادوزی بر اثر جذب مشکل‌ساز ردیاب تکیه می‌کنند و از دید متمایز آن در طول مسیرهای جریان آن اطمینان می‌دهند. این برخلاف ایده کلاسیک کاربردهای ردیاب است، زیرا ردیاب باقی مانده در طول مسیر جریان به جای خروجی ردیاب مورد توجه است.

قیمت خرید – فروش سدیم برومید کدمرک 106360

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) سدیم برومید کدمرک 106360 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم برومید کدمرک 106360 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)