دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نمک سولفات استرپتومایسین

نمک سولفات استرپتومایسین کد S6501 برای مطالعه مکانیسم های مقاومت به استرپتومایسین استفاده می شود و اغلب همراه با پنی سیلین و سایر عوامل برای مهار آلودگی باکتریایی در کاربردهای کشت سلولی استفاده می شود. برای کاربردهای بیولوژی مولکولی 25-50μg/mL، در کاربردهای کشت سلولی 100mg/L و در کشت جنین 50mg/L توصیه می شود.

سولفات استرپتومایسین یک آنتی‌بیوتیک از خانواده آمینوگلیکوزیدها (Aminoglycosides) است که به منظور درمان عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آنتی‌بیوتیک از Streptomyces griseus، یک گونه از باکتری‌های خاکی، تولید می‌شود.

اصطلاح “سولفات استرپتومایسین” به معنای نمک سولفاتی از داروی استرپتومایسین است که به عنوان یک نوع شیمیایی از این آنتی‌بیوتیک به کار می‌رود. ترکیبات سولفاتی از استرپتومایسین به دلیل ترکیبات پایه آمینوگلیکوزیدی که دارند، در مقابل باکتری‌های مختلف اثر می‌گذارند.

کاربردهای سولفات استرپتومایسین به عنوان یک آنتی‌بیوتیک عمدتاً برای درمان عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آنتی‌بیوتیک به ویژه در درمان عفونت‌های ادراری، عفونت‌های تنفسی، عفونت‌های پوستی، و عفونت‌های جراحی استفاده می‌شود. با این حال، به دلیل اینکه آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیکوزیدی می‌توانند عوارض جانبی جدی دارند (مانند تأثیر بر روی کلیه‌ها و گوش داخلی)، استفاده از آنها نیاز به دقت و تجویز توسط پزشک دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. نمک سولفات استرپتومایسین یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نمک سولفات استرپتومایسین

نمک سولفات استرپتومایسین (Streptomycin Sulfate) یک آنتی‌بیوتیک از خانواده استرپتومایسین‌ها است که از باکتری‌های Streptomyces تولید می‌شود. این آنتی‌بیوتیک به عنوان یک مهارکننده ترجمه پروتئین در سلول‌های باکتریایی عمل می‌کند. در دهه 1940 میلادی، استرپتومایسین یکی از آنتی‌بیوتیک‌های اولیه بود که به تأثیرات ضدباکتریایی خود بر روی عفونت‌های باکتریایی پیشرفته پیوست.

استفاده از نمک سولفات استرپتومایسین در حال حاضر به دلیل مقاومت باکتری‌ها به این آنتی‌بیوتیک و نیز به دلیل عوارض جانبی جدید و نگرانی‌های مرتبط با آن در حال کاهش است. این دارو به عنوان یک درمان قدیمی و محدود به کار می‌رود و در موارد خاصی مانند عفونت‌هایی که به داروهای دیگر مقاوم شده‌اند یا به علت ویژگی‌های خاص بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمک سولفات استرپتومایسین

نمک سولفات استرپتومایسین

مشخصات نمک سولفات استرپتومایسین کد S6501

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: نمک سولفات استرپتومایسین
 • نام لاتین: Streptomycin sulfate salt
 • کد: S6501
 • فرمول خطی: C21H39N7O12 · 1.5 H2SO4
 • شماره CAS: 3810-74-0
 • وزن مولکولی: 728.69
 • شماره EC: 223-286-0
 • شماره بیلشتاین: 3894995

خواص نمک سولفات استرپتومایسین

 • biological source: Streptomyces griseus
 • Quality Level: 200
 • form: powder
 • potency: ≥720 I.U. per mg
 • mol wt: calculated mol wt 1457.38 ((C21H39N7O12)2 ⋅3H2O4S)
 • storage condition: (Keep container tightly closed in a dry and well-ventilated place. Keep in a dry place.)
 • color: white to off-white
 • antibiotic activity spectrum
  Gram-negative bacteria
  Gram-positive bacteria
  mycobacteria
 • Mode of action: protein synthesis | interferes
 • storage temp.: 2-8°C
نمک سولفات استرپتومایسین

نمک سولفات استرپتومایسین

کاربرد نمک سولفات استرپتومایسین

نمک سولفات استرپتومایسین (Streptomycin Sulfate) به عنوان یک آنتی‌بیوتیک دارای خواص ضدباکتریایی است که در برخی موارد به عنوان یک درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو به ویژه در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد:

 1. عفونت‌های تنفسی: استرپتومایسین ممکن است در درمان برخی عفونت‌های تنفسی مانند توبرکولوز (TB) و عفونت‌های باکتریایی دیگری که باکتری‌ها به آنها مقاومت نشان داده‌اند، مورد استفاده قرار بگیرد.
 2. عفونت‌های ادراری: در برخی موارد عفونت‌های ادراری با باکتری‌های حساس به استرپتومایسین می‌تواند به عنوان یک گزینه درمانی در نظر گرفته شود.
 3. پستانگرد: در برخی عفونت‌های پستانگرد در گاوها و دام‌ها، استفاده از استرپتومایسین به عنوان یک درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. توکسوپلاسموز: در برخی موارد عفونت‌های انسانی و حیوانی ناشی از توکسوپلاسما، استفاده از استرپتومایسین می‌تواند درمان موثری ارائه دهد.
 5. عفونت‌های گوارشی: در برخی موارد عفونت‌های گوارشی با باکتری‌های حساس ممکن است به عنوان یک گزینه درمانی در نظر گرفته شود.
 6. عفونت‌های عصبی: در برخی عفونت‌های باکتریایی که به سیستم عصبی تأثیر می‌گذارند، استفاده از استرپتومایسین می‌تواند درمان مورد استفاده قرار بگیرد.

خرید نمک سولفات استرپتومایسین کد S6501

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده نمک سولفات استرپتومایسین کد S6501   با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی/فیزیول

نحوه عمل: استرپتومایسین با مهار سنتز پروتئین پروکاریوت با اتصال به پروتئین S12 زیرواحد ریبوزومی 30S عمل می کند، بنابراین از انتقال از کمپلکس تقلید به ریبوزوم با طول زنجیره جلوگیری می کند. این باعث کدگذاری اشتباه می شود یا شروع را مهار می کند.

 • حالت مقاومت: جهش در rpsL، ژنی برای پروتئین ریبوزومی S12، از اتصال استرپتومایسین به ریبوزوم جلوگیری می کند. یک آمینوگلیکوزید فسفوترانسفراز نیز استرپتومایسین را غیرفعال می کند.
 • طیف ضد میکروبی: استرپتومایسین علیه باکتری های گرم منفی و گرم مثبت عمل می کند.
 • اقدامات بیوشیمی مرتبط با ماده آزمایشگاهی نمک سولفات استرپتومایسین (Streptomycin Sulfate) ممکن است به شکل زیر باشند:
 • تهیه محلول ماده: در ابتدا، باید محلولی از نمک سولفات استرپتومایسین تهیه کنید. این محلول ممکن است در آب مقطر یا محلول‌های دیگر حل شود. در هنگام تهیه محلول، به توصیه‌ها و دستورات تجویز مراجعه کنید.
 • تعیین غلظت محلول: برای انجام تجربه‌ها، باید غلظت دقیق محلول نمک سولفات استرپتومایسین را تعیین کنید. این می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های طیف‌سنجی، تعیین غلظت واقعی دارو و یا تست‌های حساسیت باکتری‌ها انجام شود.
 • تست حساسیت باکتری‌ها: می‌توانید از میکروتیتر پلیت‌ها یا دیسک‌های حساسیت باکتری استفاده کنید تا حساسیت باکتری‌ها به نمک سولفات استرپتومایسین را تعیین کنید. این تست‌ها به شما اطلاعاتی در مورد حساسیت باکتری‌ها به این دارو و حداقل غلظت مهارکننده را می‌دهند.
 • مطالعه تأثیرات آنتی‌بیوتیک: می‌توانید اثرات نمک سولفات استرپتومایسین بر روی باکتری‌ها را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال، می‌توانید اثرات تغییرات زمانی و غلظتی آنتی‌بیوتیک را در میان باکتری‌ها بررسی کنید.
 • تجزیه و تحلیل مکانیسم اثر: با استفاده از روش‌های مولکولی و بیوشیمیایی می‌توانید مکانیسم اثر نمک سولفات استرپتومایسین را بر روی باکتری‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید بفهمید که آیا این آنتی‌بیوتیک ترجمه پروتئین‌ها را متوقف می‌کند یا به رشد دیواره سلولی باکتری‌ها اثر می‌گذارد.
 • مقایسه با داروهای دیگر: می‌توانید نمک سولفات استرپتومایسین را با داروهای دیگر مقایسه کرده و تأثیراتشان بر روی باکتری‌ها را بررسی کنید.
 • تحلیل عوارض جانبی: اگر به تجزیه و تحلیل عوارض جانبی یا تأثیرات سمی نمک سولفات استرپتومایسین بر روی سلول‌ها علاقه دارید، می‌توانید اقدام به انجام آزمایش‌های مرتبط با سمیت و تأثیرات سلولی این دارو کنید.

اهمیت رعایت دقیق دستورات، اصول ایمنی آزمایشگاهی و تجربه‌های مشابه در انجام اقدامات بیوشیمی مرتبط با نمک سولفات استرپتومایسین بسیار مهم است. همچنین، تجویز و مصرف این داروها در تحقیقات باید تحت نظر متخصصان و با رعایت اصول اختصاصی انجام شود.

نمک سولفات استرپتومایسین

نمک سولفات استرپتومایسین

ویژگی های نمک سولفات استرپتومایسین

نمک سولفات استرپتومایسین یکی از آنتی‌بیوتیک‌های با کاربرد گسترده در پزشکی است. ویژگی‌های این آنتی‌بیوتیک عبارتند از:

 • طیف گسترده فعالیت: سولفات استرپتومایسین دارای فعالیت ضدباکتریایی گسترده‌ای در برابر باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی است، از جمله باکتری‌هایی مانند Staphylococcus aureus، Streptococcus spp.، و Escherichia coli.
 • مکانیسم اثر: این آنتی‌بیوتیک با ایجاد تغییرات در غشاء سلولی باکتری‌ها، منجر به نفوذ آب و یون‌ها به داخل سلول و تخریب آنها می‌شود.
 • مقاومت در برابر تجزیه: سولفات استرپتومایسین به دلیل مقاومت در برابر فعالیت آنزیم‌های پروتئاز و فعالیت‌های حرارتی، پایداری نسبی در محیط‌های مختلف را نشان می‌دهد.
 • کاربردهای گسترده: این آنتی‌بیوتیک درمانی برای عفونت‌های باکتریایی مختلف، از جمله عفونت‌های پوستی، تنفسی، ادراری، گوارشی و عفونت‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • اهمیت در پزشکی: سولفات استرپتومایسین به عنوان یک آنتی‌بیوتیک مؤثر و با اثرات جانبی کم، جزء داروهای اساسی در درمان بسیاری از عفونت‌های باکتریایی در انسان‌ها محسوب می‌شود.

احتیاط

محلول ها را می توان تا یک ماه در دمای 2-8 درجه سانتیگراد یا برای مدت طولانی تری در دمای 20- درجه سانتیگراد نگهداری کرد. در دمای 37 درجه سانتی گراد، محلول ها به مدت سه روز پایدار هستند.

یادداشت آماده سازی

محلول‌های استوک باید مستقیماً در ویال با آب استریل با غلظت‌های بین 20-25 میلی‌گرم بر میلی‌لیتر تهیه شوند.

یادداشت های دیگر

در ظرف را در مکانی خشک و دارای تهویه مناسب نگهداری کنید. در جای خشک نگهداری شود.

فروش نمک سولفات استرپتومایسین کد S6501

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) نمک سولفات استرپتومایسین کد S6501  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت نمک سولفات استرپتومایسین کد S6501   میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)