دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

اسید سولفانیلیک یکی از مواد شیمیایی مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف است. این ماده با فرمول شیمیایی C6H7NO3S شناخته می‌شود و به عنوان یک واسطه در تولید رنگ‌ها، داروها و مواد شیمیایی دیگر استفاده می‌شود. در این مقاله، به بررسی جامع اسید سولفانیلیک، کاربردها، خواص و روش‌های تولید آن می‌پردازیم. شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اسید سولفانیلیک کدمرک 100686 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

اسید سولفانیلیک کدمرک 100686 با نام لاتین (Sulfanilic acid) یک ترکیب شیمیایی و با فرمول NH2C6H4SO3H می باشد. از این ماده به عنوان یک ماده واسطه ای در تولید رنگ زرد، کاربردهای خاص دارویی، مواد براق کننده نوری برای کاغذ سفید و به عنوان یک افزودنی بتن استفاده می شود.

اسید سولفانیلیک یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی C6H7NO3S است که از یک حلقه بنزن با گروه‌های آمینو و سولفونیک تشکیل شده است. این ترکیب به صورت جامد سفید یا بی‌رنگ موجود است و در آب به خوبی حل می‌شود. اسید سولفانیلیک به عنوان یک واسطه مهم در تولید رنگ‌ها و مواد شیمیایی مختلف شناخته می‌شود. از نظر ساختاری، این ترکیب دارای ویژگی‌های آروماتیک است که آن را به یک جزء کلیدی در شیمی آلی تبدیل می‌کند. اسید سولفانیلیک از طریق فرآیند سولفوناسیون آنیلین تولید می‌شود. این فرآیند شامل افزودن گروه‌های سولفونیک به حلقه بنزن آنیلین است که منجر به تولید این اسید می‌شود. از آنجایی که اسید سولفانیلیک دارای گروه‌های آمینو و سولفونیک است، قابلیت تشکیل پیوندهای هیدروژنی و یونی را دارد که می‌تواند بر رفتار شیمیایی و فیزیکی آن تاثیر بگذارد.

تاریخچه و کشف اسید سولفانیلیک

اسید سولفانیلیک در اوایل قرن بیستم کشف شد و به سرعت به عنوان یک ماده مهم در صنایع شیمیایی مورد توجه قرار گرفت. این ماده اولین بار توسط دانشمندان برای تولید رنگ‌های آزو استفاده شد و سپس کاربردهای دیگری نیز برای آن پیدا شد.

مشخصات محصول :

  • مترادف: 4-آمینوبنزن سولفونیک اسید، آنیلین-4-سولفونیک اسید
  • CAS: 121-57-3
  • شماره EC: 204-482-5
  • بسته بندی: 100 گرم – 250 گرم
  • جرم مولی: 173.19 گرم در مول فرمول شیمیایی: NH2C6H4SO3H
  • فرمول هیل: C6H7NO3S
  • درجه: ACS,Reag. Ph EUR

اسید سولفانیلیک چیست؟

اسید سولفانیلیک (4-آمینوبنزن سولفونیک اسید) یک ماده جامد بلوری سفید رنگ است که در تجزیه و تحلیل کمی یون های نیترات و نیتریت کاربرد دارد. اسید جامد به عنوان یک ماده خوراکی وجود دارد و دارای نقطه ذوب غیر معمول بالا است.

خواص شیمیایی و فیزیکی اسید سولفانیلیک

ترکیب شیمیایی اسید سولفانیلیک از یک حلقه بنزنی با گروه‌های آمین و سولفونیک تشکیل شده است. این ساختار شیمیایی باعث می‌شود که این ماده دارای خواص منحصر به فردی باشد که در صنایع مختلف قابل استفاده است. مرکز فروش اسید سولفانیلیک کدمرک 100686 خواص فیزیکی این ماده به صورت پودر سفید یا کریستالی است و در دمای اتاق به صورت جامد است. نقطه ذوب آن حدود 288 درجه سانتی‌گراد است و در آب حل می‌شود. حلالیت آن در آب به دلیل وجود گروه سولفونیک بالاست و این ویژگی باعث می‌شود که در محلول‌های آبی به خوبی حل شود. مرکز فروش اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

کاربردهای اسید سولفانیلیک

صنعت رنگ یکی از مهم‌ترین کاربردهای اسید سولفانیلیک در صنعت رنگ است. این ماده به عنوان یک واسطه در تولید رنگ‌های آزو استفاده می‌شود. رنگ‌های آزو دسته‌ای از رنگ‌ها هستند که به دلیل پایداری و تنوع رنگی، در صنایع نساجی، کاغذ و پلاستیک کاربرد گسترده‌ای دارند. صنعت داروسازی در صنعت داروسازی، اسید سولفانیلیک به عنوان یک واسطه در تولید داروهای سولفونامید استفاده می‌شود. این داروها به دلیل خواص ضدباکتریایی خود، در درمان عفونت‌های باکتریایی بسیار موثر هستند. صنایع شیمیایی علاوه بر کاربردهای ذکر شده، اسید سولفانیلیک در تولید مواد شیمیایی دیگری مانند حشره‌کش‌ها، پلاستیک‌ها و مواد نگهدارنده نیز استفاده می‌شود.

روش‌های تولید اسید سولفانیلیک

روش‌های صنعتی روش‌های صنعتی متعددی برای تولید اسید سولفانیلیک وجود دارد. یکی از رایج‌ترین روش‌ها، سولفوناسیون آنیلین است. در این روش، آنیلین با اسید سولفوریک واکنش داده و اسید سولفانیلیک تولید می‌شود. این فرآیند به دلیل کارایی بالا و هزینه پایین، به طور گسترده در صنعت استفاده می‌شود. روش‌های آزمایشگاهی در آزمایشگاه، تولید اسید سولفانیلیک به روش‌های مشابه روش‌های صنعتی انجام می‌شود، اما در مقیاس کوچک‌تر و با کنترل دقیق‌تر شرایط واکنش. این روش‌ها برای تحقیقات و کاربردهای تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اهمیت زیست محیطی و ایمنی اسید سولفانیلیک

اثرات زیست محیطی

استفاده گسترده از اسید سولفانیلیک می‌تواند اثرات زیست محیطی داشته باشد. این ماده در صورت عدم مدیریت صحیح، ممکن است به منابع آب و خاک وارد شده و آلودگی ایجاد کند. بنابراین، مدیریت صحیح پسماندهای حاصل از تولید و استفاده از این ماده بسیار مهم است. مرکز فروش اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

ایمنی و نگهداری

اسید سولفانیلیک باید در شرایط مناسبی نگهداری شود. این ماده باید در ظروف دربسته و در محیط خشک و خنک نگهداری شود. همچنین، در هنگام کار با این ماده، استفاده از تجهیزات ایمنی مانند دستکش و عینک محافظ توصیه می‌شود. مرکز فروش اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

خرید اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اسید استئاریک سیگما با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسید سولفانیلیک کدمرک 100686 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

موارد کاربرد اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

از آنجا که این ترکیب در ترکیبات دیازو به کار می رود می توان از آن به برای ساختن رنگ و داروهای سولفا استفاده کرد. این خاصیت همچنین برای تجزیه و تحلیل کمی یونهای نیترات و نیتریت با واکنش اتصال دیازونیوم با(1-N نفتیل) اتیلن دی آمین و در نتیجه ایجاد یک رنگ آزو استفاده می شود و غلظت یونهای نیترات یا نیتریت از شدت رنگ محلول قرمز حاصل از طریق رنگ سنجی ایجاد می شود. مرکز فروش اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

همچنین به عنوان استاندارد در تجزیه و تحلیل احتراق و در واکنش Pauly استفاده می گردد.

معرف برای تشخیص هیستیدین. واسطه برای رنگ ها و داروها معرف برای تشخیص هیستیدین؛ واسطه برای رنگ ها و داروها اسید سولفانیلیک به عنوان یک معرف برای تشخیص کروماتوگرافی هیستیدین استفاده می شود. همچنین به عنوان یک واسطه شیمیایی در سنتز آلی استفاده می شود. این در تجزیه و تحلیل کمی یون نیترات و نیتریت استفاده می شود. مرکز فروش اسید سولفانیلیک کدمرک 100686 نقش اساسی در ساخت رنگهای آزو و سنتز داروهای سولفا ایفا می کند. به عنوان یک ماده ناخالص برای سنتز شیمیایی پلی آنیلین استفاده می شود. برای تهیه 2،4-دیامینو-6-p-سولفوآنیلینوپیریمیدین از طریق واکنش با 6-کلرو-پیریمیدین-2،4-دیامین استفاده می شود. اسید سولفانیلیک کدمرک 100686 این محصول با برند Thermo Scientific Chemicals در اصل بخشی از سبد محصولات آلفا ایسر بود. برخی از اسناد و اطلاعات برچسب ممکن است به برند قدیمی اشاره داشته باشد. کد اصلی محصول / کالای Alfa Aesar یا مرجع SKU به عنوان بخشی از انتقال نام تجاری به Thermo Scientific Chemicals تغییر نکرده است.

برنامه های کاربردی اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

معرف برای تشخیص هیستیدین؛ واسطه برای رنگ ها و داروها اسید سولفانیلیک به عنوان یک معرف برای تشخیص کروماتوگرافی هیستیدین استفاده می شود. همچنین به عنوان یک واسطه شیمیایی در سنتز آلی کاربرد دارد. این در تجزیه و تحلیل کمی یون نیترات و نیتریت استفاده می شود. نقش اساسی در ساخت رنگهای آزو و سنتز داروهای سولفا ایفا می کند. به عنوان یک ماده ناخالص برای سنتز شیمیایی پلی آنیلین استفاده دارد. برای تهیه 2،4-دیامینو-6-p-سولفوآنیلینوپیریمیدین از طریق واکنش با 6-کلرو-پیریمیدین-2،4-دیامین مورد استفاده قرار می گیرد. مرکز فروش اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

انحلال پذیری

کمی در آب حل می شود. نامحلول در اتانول، اتر، سود سوزآور و کربنات سدیم.

یادداشت

ناسازگار با عوامل اکسید کننده قوی، اسیدهای قوی و بازهای قوی.

جهت محصولات بیشتر محصولات نمایندگی مرک آلمان و سیگماآلدریچ و دیگر مواد شیمیایی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

مشتقات اسید سولفانیک 

  • متیل نارنج (اتصال آزو با دی متیلانیلین)
  • اسید نارنجی 7 (اتصال آزو با 2- نفتول)
  • رزورینسین کریزین (اتصال آزو با رزورسینول)
جمع‌بندی
اسید سولفانیلیک با خواص و کاربردهای گسترده خود، یکی از مواد شیمیایی مهم در صنایع مختلف محسوب می‌شود. این ماده به عنوان واسطه در تولید رنگ‌ها، داروها و مواد شیمیایی دیگر نقش حیاتی دارد. تولید و استفاده صحیح از این ماده می‌تواند به بهبود فرآیندهای صنعتی و کاهش اثرات زیست محیطی کمک کند.

قیمت – فروش اسید سولفانیلیک  کدمرک 100686

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش  اسید سولفانیلیک اسید کدمرک 100686 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. اسید سولفانیلیک کدمرک 100686

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)