دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll)

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll) را می توانید از این شرکت تهیه فرمایید. شما می توانید محصولات و اطلاعات تاریخچه کمپانی مرک آلمان را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید مرک یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll)

مشخصات محصول: کد: 101582 مرک آلمان بسته بندی: ظرف شیشه ای استوانه کوچک

سنتز تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll)

کلرید طلا (III) که به طور سنتی کلرید اوریک نامیده می شود، یک ترکیب معدنی از طلا و کلر با فرمول مولکولی Au2Cl6 است. “III” در نام نشان می دهد که طلا دارای حالت اکسیداسیون +3 است که برای بسیاری از ترکیبات طلا معمول است. این ماده دارای دو شکل مونوهیدرات (AuCl3·H2O) و فرم بی آب است که هر دو جامدات رطوبت سنجی و حساس به نور هستند. این ترکیب دایمر AuCl3 است. این ترکیب کاربردهای کمی دارد، مانند یک عامل اکسید کننده و برای کاتالیز کردن واکنش های آلی مختلف.

ساختار

AuCl3 به عنوان یک دایمر دارای پل کلریدی هم به صورت جامد و هم به صورت بخار، حداقل در دماهای پایین وجود دارد. برمید طلا (III) رفتار مشابهی دارد.[1] ساختار مشابه کلرید ید (III) است. هر مرکز طلا مربع مسطح در کلرید طلا (III) است که نمونه‌ای از یک مجتمع فلزی با تعداد الکترون d8 است. پیوند در AuCl3 تا حدودی کووالانسی در نظر گرفته می شود.

خواص تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll)

کلرید طلا (III) یک جامد کریستالی قرمز حساس به نور است که مونوهیدرات نارنجی، AuCl3 · H2O را تشکیل می دهد. بی آب و مونوهیدرات هر دو رطوبت گیر هستند. فرم بی آب، رطوبت هوا را جذب می کند تا مونوهیدرات را تشکیل دهد که می تواند با افزودن تیونیل کلرید معکوس شود.

آماده سازی

کلرید طلا (III) برای اولین بار در سال 1951 با واکنش طلای فلزی پودر شده و مونوکلرید ید توسط ویکتور گاتمن [de] تهیه شد: 2 Au + 6 ICl → 2 AuCl3 + 3 I2 با این حال، اغلب با عبور گاز کلر از روی پودر طلا در دمای 180 درجه سانتیگراد (356 درجه فارنهایت) تهیه می شود: 2 Au + 3 Cl2 → Au2Cl6 واکنش کلر زنی را می توان در حضور کلرید تترابوتیل آمونیوم انجام داد که محصول آن نمک لیپوفیل تترابوتیل آمونیوم تتراکلراورات است. تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll). روش دیگر تهیه از طریق اسید کلرواوریک است که با حل کردن پودر طلا در آب آبی برای تولید اسید کلرواوریک به دست می آید: طلا + HNO3 + 4 HCl → H[AuCl4] + 2 H2O + NO اسید کلرواوریک به دست آمده متعاقباً در یک اتمسفر بی اثر در حدود 100 درجه سانتیگراد گرم می شود تا Au2Cl6 ایجاد کند: 2 H[AuCl4] → Au2Cl6 + 2 HCl واکنش ها محلول آبی غلیظ کلرید طلا (III).

تجزیه

AuCl3 بدون آب در حدود 160 درجه سانتیگراد (320 درجه فارنهایت) شروع به تجزیه به AuCl (کلرید طلا (I)) می کند، با این حال، این به نوبه خود در دماهای بالاتر دچار عدم تناسب می شود و فلز طلا و AuCl3 می دهد: AuCl3 → AuCl + Cl2 (160 درجه سانتیگراد) 3 AuCl → AuCl3 + 2 Au (> 210 درجه سانتیگراد) به دلیل نامتناسب بودن AuCl، بالای 210 درجه سانتیگراد، بیشتر طلا به شکل طلای عنصری است. کلرید طلا (III) در اتمسفر کلر پایدارتر است و قادر است در حدود 200 درجه سانتیگراد بدون هیچ گونه تجزیه تصعید شود. در یک اتمسفر کلر، AuCl3 در 254 درجه سانتیگراد تجزیه می شود و AuCl را ایجاد می کند که به نوبه خود در دمای 282 درجه سانتیگراد به طلای عنصری تجزیه می شود. تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll).

واکنش های دیگر تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll)

AuCl3 یک اسید لوئیس است و به راحتی کمپلکس ها را تشکیل می دهد. به عنوان مثال، با اسید هیدروکلریک واکنش می دهد و اسید کلرواوریک (H[AuCl4]) را تشکیل می دهد: HCl + AuCl3 → H+ + [AuCl4]- اسید کلرواوریک محصولی است که هنگام حل شدن طلا در آبزیان تشکیل می شود. در تماس با آب، AuCl3 هیدرات های اسیدی و باز مزدوج [AuCl3(OH)]- را تشکیل می دهد. یون Fe2+ ممکن است آن را کاهش دهد و باعث رسوب طلای عنصری از محلول شود. تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll). سایر منابع کلرید مانند KCl نیز AuCl3 را به [AuCl4]- تبدیل می کنند. محلول های آبی AuCl3 با یک پایه آبی مانند هیدروکسید سدیم واکنش داده و رسوبی از Au(OH)3 را تشکیل می دهند که در NaOH اضافی حل می شود و سدیم اورات (NaAuO2) را تشکیل می دهد. اگر به آرامی حرارت داده شود، Au(OH)3 به اکسید طلا (III)، Au2O3، و سپس به فلز طلا تجزیه می شود. کلرید طلا (III) نقطه شروع سنتز شیمیایی بسیاری از ترکیبات دیگر طلا است. به عنوان مثال، واکنش با سیانید پتاسیم باعث تولید کمپلکس محلول در آب K[Au(CN)4] می‌شود: تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll). AuCl3 + 4 KCN → K[Au(CN)4] + 3 KCl فلوراید طلا (III) نیز می تواند از کلرید طلا (III) با واکنش آن با تری فلوراید برم تولید شود. کلرید طلا (III) با بنزن تحت شرایط ملایم (زمان واکنش چند دقیقه در دمای اتاق) واکنش می دهد تا دی کلرید فنیل طلا (III) دیمری تولید کند. بسیاری از عرصه های دیگر نیز تحت واکنش مشابهی قرار می گیرند: 2 PhH + Au2Cl6 → [PhAuCl2] 2 + 2 HCl کلرید طلا (III) با مونوکسید کربن به روش های مختلفی واکنش می دهد. به عنوان مثال، واکنش AuCl3 بی آب و مونوکسید کربن تحت SOCl2، کلرید طلا (I,III) را با Au(CO)Cl به عنوان یک واسطه تولید می کند: 2 AuCl3 + 2 CO → Au4Cl8 + 2 COCl2 اگر مونوکسید کربن بیش از حد باشد، Au(CO)Cl به جای آن تولید می شود.با این حال، تحت تتراکلراتیلن و در دمای 120 درجه سانتیگراد، کلرید طلا (III) ابتدا به کلرید طلا (I) کاهش می یابد، که بیشتر واکنش نشان می دهد و طلا (CO)Cl را تشکیل می دهد. AuCl3 همچنین به عنوان کاتالیزور تولید فسژن شناخته شده است.

برنامه های کاربردی تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll)

اگرچه کلرید طلا (III) کاربرد تجاری ندارد، اما کاربردهای زیادی در آزمایشگاه دارد.

سنتز آلی

از سال 2003، AuCl3 توجه شیمیدانان آلی را به عنوان یک کاتالیزور اسیدی ملایم برای واکنش‌های مختلف به خود جلب کرده است،  اگرچه هیچ تبدیلی تجاری نشده است. نمک های طلا (III)، به ویژه Na[A uCl4]، جایگزینی برای نمک های جیوه (II) به عنوان کاتالیزور برای واکنش های مربوط به آلکین ها ارائه می کند. یک واکنش توضیحی، هیدراتاسیون آلکین های انتهایی برای تولید ترکیبات استیل است.

نمونه ای از واکنش هیدراتاسیون آلکین کاتالیز شده با طلا.svg

طلا آلکیلاسیون حلقه‌های معطر خاص و تبدیل فوران‌ها به فنل را کاتالیز می‌کند. برخی از آلکین ها در حضور کاتالیزورهای طلا (III) آمیشن می شوند. به عنوان مثال، مخلوطی از استونیتریل و کلرید طلا (III) آلکیلاسیون 2-متیل فوران توسط متیل وینیل کتون را در موقعیت 5 کاتالیز می کند:

واکنش آلکیلاسیون 2-متیل فوران با متیل وینیل کتون.svg

کارایی این واکنش طلای ارگانیک قابل توجه است زیرا هم فوران و هم کتون به واکنش‌های جانبی مانند پلیمریزاسیون در شرایط اسیدی حساس هستند. در برخی موارد که آلکین ها وجود دارند، گاهی اوقات فنل ها تشکیل می شوند (Ts مخفف tosyl است): تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll). AuCl3 phenol synthesis.svg این واکنش شامل یک بازآرایی است که یک حلقه معطر جدید می دهد. کلرید طلا (III) را می توان برای اکسیداسیون مستقیم آمین های اولیه به کتون ها، مانند اکسیداسیون سیکلوهگزیلامین به سیکلوهگزانون استفاده کرد. تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll).

نمونه ای از اکسیداسیون توسط AuCl3.png

این واکنش به pH حساس است و برای ادامه دادن به pH کمی اسیدی نیاز دارد، اما نیازی به هیچ مرحله اضافی ندارد.

نانو ذرات طلا

کلرید طلا (III) در سنتز نانوذرات طلا استفاده می شود که به دلیل خواص منحصر به فرد وابسته به اندازه و کاربردهای آن در زمینه هایی مانند الکترونیک، اپتیک و زیست پزشکی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. نانوذرات طلا را می توان با احیای کلرید طلا (III) با یک عامل کاهنده مانند تترا فلوئوروبورات سدیم و به دنبال آن تثبیت با یک عامل درپوش تهیه کرد.

عکاسی

کلرید طلا (III) به طور تاریخی در صنعت عکاسی به عنوان یک حساس کننده در تولید فیلم ها و کاغذهای عکاسی استفاده شده است. اما با ظهور عکاسی دیجیتال، استفاده از آن در این زمینه کاهش یافته است.

قیمت و فروش تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll) (مرک آلمان) است. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll).

شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته.و با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید..یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. محیط کشت EC براث Escherichia coli broth مرک 110765

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت مواد شیمیایی میتوانید، از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. تترا کلرو اوریک اسید سه آبه.نام مترادف کلرید طلا(lll).

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)