اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244

اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244

اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244

اسید-سیتریک-کد-100244

اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244

اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244 یا جوهرلیمو یکی از اسیدهای آلی است که در لیمو ترش و پرتقال وجود دارد.فرمول شیمیایی آن C6H8O7 می باشد.درمیان اسیدها، اسیدسیتریک دارای بیشترین مصرف در صنایع غذایی است و حدود 60 درصد اسیدهای مصرفی در غذا ها را تشکیل می دهد. مصارف مشخص آن در آب نبات ها، نوشابه های گازدار، عصاره میوه ها، بستنی، مرباها و ژله می باشد. چنانجه از این اسید درتهیه محیط کشت برای تولید کره و مارگارین استفاده شود، به میزان زیادی ایجاد ترکیبات عطرزا در این فراورده افزایش می دهد. برای تولید این اسید از تخمیر میکروبی ملاس استفاده می شود. یکی از ساده ترین روش هایی که برای تولید آن به کار می رود استفاده از قارچ آسپرژیلوس نایجر است.

 • Formula: HOC(COOH)( CH2COOH)2.H2O
 •   MDL Number: MFCD00149972
 • MW: 210.14 g/mol
 • CAS Number: 5949-29-1
 • Melting Pt: 135 to 152 0C
 • (Density: 1.552 g/cm3 (20 0C
 • (Flash Pt: 173.9 0C (closed cup

کاربرد اسیدسیتریک :

 •  درکارخانجات ساخت و تولید نوشابه، آبمیوه، آرایشی و بهداشتی و دارویی مصرف می گردد و همراه با طعم دهندگی باعث تنظیم PH هم می شود.
 • اسیدسیتریک به صورت متبلور ، درشت، بی رنگ، غیر شفاف، بی بو، ترش مزه و دارای عطری مطبوع است.
 • دمای ذوب اسید سیتریک بی آب، 15 درجه سانتیگراد است
 • اسیدسیتریک متبلور را بدون فاسد شدنش به راحتی می توان نگهداری کرد.
 • این اسید کاربردهای فراوانی به ویژه در رنگرزی الیاف با ترکیب قرمز دانه دارد.

طعم دهنده و نگهدارنده غذا

اسیدسیتریک را می توان به عنوان یک ماده نگهدارنده، ماده امولسیون کننده و به عنوان یک طعم دهنده ترش، به غذا ها و نوشیدنی های فراوری شده و بسته بندی شده مانند بستنی، نوشابه گازدار، و غذاهای کنسرو شده اضافه کرد.

اسید سیتریک برای جلوگیری از بوتولیسم به بسیاری از غذاهای کنسرو شده و شیشه ای اضافه می شود.

محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی

اسیدسیتریک به عنوان عنصر موجود در محصولات مراقبت شخصی می تواند به روشن شدن پوست، اصلاح لکه های تیره و به حداقل رساندن خطوط ریز کمک کند .محصولات حاوی اسیدسیتریک را می توان برای استفاده در نزدیکی چشم، لب، دهان و مجاری بینی و همجنین برای استفاده ایمن روی پوست نوزادان فرموله کرد. از اسید سیتریک و نمک های آن ممکن است در اسپری های مو ،و اسپری های خوش بو کننده بدن نیز استفاده شود. سدیم سیترات، نمکی از اسیدسیتریک، در روژ لب ،صابون و مواد شوینده استفاده می شود.از اسیدسیتریک و نمک های آن می توان برای حفظ محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی و همچنین برای تنظیم سطح PH آنها استفاده کرد.

مصارف پزشکی

از اسیدسیتریک برای کمک به از بین بردن باکتری های مضر و همچنین عفونت های سطح پوست استفاده می شود که می تواند در افراد دیابتی ، افراد مسن و افراد سیگاری شایع باشد.اسیدسیتریک همچنین می تواند با سدیم سیترات و سیترات پتاسیم برای کاهش سطح اسید در ادرار ترکیب شود تا از حملات نقرس جلوگیری کند.

آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان ها که از اسیدسیتریک گرفته شده اند ، می توانند به خوردن غذا در مدت زمان طولانی کمک کنند.به عنوان مثلا، پاشیدن آب لیمو که حاوی اسیدسیتریک است ، روی سیب یا موز می تواند از قهوه ای شدن آن جلوگیری کند.اسیداسکوربیک، معروف به ویتامین C ،در اسیدسیتریک نیز یافت می شود و اغلب برای محافظت و حفظ نوشابه و گوشت استفاده می شود.

محصولات پاک کننده

ممکن است اسید سیتریک به محصولات تمیز کننده تجاری اضافه شود، زیرا می تواند باعث جمع شدن آب سخت روی ظروف و ظروف شیشه ای شود. همچنین می توان از آن برای از بین بردن لکه های قهوه و چای ،تغییر رنگ زرد ،قهوه ای و لکه های آب و ادرار استفاده کرد. برخی از محصولات تجاری حاوی اسید سیتریک دارای پایه آب هستند و می تواند باعث خوردگی فلزات شود. برای به حداقل رساندن و جلوگیری از زنگ زدگی، فلز را پس از تمیز کردن خشک کنید.

برخی از میوه ها و سبزیجات حاوی اسیدسیتریک کدامند؟

اسیدسیتریک به طور طبیعی درلیمو، لیموترش، آناناس، گریپ فروت، توت، گوجه فرنگی، کلم بروکلی، هویج و برخی از انواع فلفل وجود دارد.

اسیدسیتریک برای چه استفاده می شود؟

اسیدسیتریک درحشره کش ها و ضدعفونی کننده ها برای کمک به ازبین بردن باکتری ها و ویروس ها استفاده می شود.

این ماده برای نگهداری و جوجه کشی گوشت ها، وطعم دهنده غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود.

آیا اسیدسیتریک از قالب سیاه می آید؟

تقریبا 99 درصد تولید اسیدسیتریک تولید شده در جهان از قارچ Aspergillus niger تولید می شود که به آن کپک سیاه نیز می گویند. کپک سیاه قندها را به طور موثر به اسید سیتریک تبدیل می کند و همچنین تخمیر آن به طور کلی توسط FDA تحت قانون تغذیه ، دارو و مواد آرایشی فدرال شناخته می شود.

آیا اسید سیتریک برای دندان مضر است؟

مقادیر بیش از حد اسیدسیتریک ممکن است باعث حل شدن مینای دندان شود. آکادمی دندان پزشکی عمومی اظهار داشت که غذاهای حاوی غلظت اسیدآلی باید به میزان متوسط مصرف شوند. شستشوی دهان پس از خوردن یا نوشیدن غذا و نوشیدنی هایی که حاوی اسید سیتریک هستند نیز توصیه می شود. استفاده از نی هنگام نوشیدنی هایی که حاوی این ماده هستند ، گزینه مناسبی است.

قیمت – خرید اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244

شرکت دانش پژوهان شیمی ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی ومرک بالاخص اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244 از تجربه بالایی برخوردار می باشد.شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و قیمت مناسب محصول اسیدسیتریک Citric acid مرک 100244 با کارشناسان فروش به دو روش، ابتدا با شماره های مستقیم ارتباط برقرار کرده و یا از طریق کانال واتساپ شرکت محصول به همراه مشخصات ماده را ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ: 09129618292  (24ساعت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *