دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580 یک ترکیب شیمیایی است که به شکل پودر سفید یا بلورهای کوچک در دسترس است. این ترکیب دارای فرمول شیمیایی Na2HPO4·2H2O می‌باشد، که نمایانگر تعداد و نسبت اتم‌های سدیم (Na)، فسفر (P)، هیدروژن (H) و اکسیژن (O) در آن است.

بدون تعیین یک کاربرد خاص، دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات به عنوان یک ماده شیمیایی در آزمایشگاه‌ها و صنایع مختلف به کار می‌رود. این ممکن است به علت ویژگی‌های شیمیایی خاص خود باشد. به عنوان مثال، ممکن است در ترکیب با دیگر ترکیبات شیمیایی برای تولید مواد شیمیایی جدید یا به عنوان یک ماده کمکی در فرآیندهای شیمیایی مختلف به کار رود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

محصول دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580 ترکیبی معدنی با فرمول HNa2O4P * 2H2O است. یکی از چندین سدیم فسفات ها به شمار می رود. این نمک به شکل غیر آب دار آن و همچنین شکل هایی با هیدرات های 12,8,7,2 شناخته شده است. تمامی آن ها پودرهای سفید حلال در آب هستند، از طرف دیگر نمک غیر آب دار رطوبت دوست است. دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

ترکیبات شیمیایی مانند دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات در آزمایشگاه‌ها برای انجام آزمایش‌های شیمیایی، تحقیقات علمی، تولید مواد شیمیایی مختلف و دیگر فعالیت‌های مرتبط با علوم شیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در نتیجه، محصول دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات به عنوان یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای متنوع و گسترده در شیمی، آزمایشگاه‌ها و صنایع مختلف به کار می‌رود، اما بدون اطلاعات دقیقتر در مورد کاربردهای خاص، نمی‌توان به توضیحات مشخصتری پرداخت. دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

مشخصات ماده

 • نام لاتین: Sodium dihydrogen phosphate monohydrate
 • کدمحصول مرک: 106580
 • درصد خلوص: ACS,Reag.Ph Eur
 • فرمول: HNa2O4P * 2H2O
 • CAS No: 10028-24-7
 • مولار: 177.99g/mol
 • قابلیت محلول شدن: (850g/l (200C
 • دربسته بندی: 500 کیلوگرمی – 1 کیلویی
 • ویژگی های اسید – باز
 • Ph محلول آبی دی سدیم دی هیدروژن فسفات بین . , 8  و . , 11 است، یعنی یک باز معتدل است.

کاربرد محصول دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات

دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات (Disodium hydrogen phosphate dihydrate) یک ترکیب شیمیایی است که در مختلف صنایع به عنوان یک ماده شیمیایی با کاربردهای متعدد استفاده می‌شود. در ادامه به برخی از کاربردهای این ترکیب می‌پردازم:

 1. صنایع غذایی: دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات به عنوان یک ماده افزودنی غذایی در صنایع غذایی استفاده می‌شود. این ترکیب معمولاً به عنوان تنظیم‌کننده pH و افزایش استحکام خمیر در تولید محصولات نان، مخصوصاً در نان‌های نساجی و نان‌های صنعتی، به کار می‌رود.
 2. صنایع آبزی‌پروری: در تغذیه ماهی‌ها و سایر آبزیان، دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات به عنوان یک ماده حاوی فسفر و اسیدهای چرب اسیدهای چرب اصلی مورد نیاز آبزیان به عنوان جزء تغذیه‌ای استفاده می‌شود.
 3. صنایع نساجی: در صنایع نساجی، این ترکیب به عنوان ماده کمکی برای تنظیم pH در فرآیندهای رنگبری و پردازش نخ‌ها به کار می‌رود.
 4. تصفیه آب: دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات به عنوان یکی از مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیندهای تصفیه آب به منظور جذب فلزات سنگین و اصلاح کیفیت آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. صنایع شیمیایی: در برخی فرآیندهای صنایع شیمیایی، این ترکیب به عنوان یک ماده پایدارکننده و تنظیم‌کننده pH مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 6. کشاورزی: در برخی از کودها و محصولات کشاورزی به عنوان یک منبع فسفر برای بهبود کیفیت خاک و تغذیه گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 7. دیگر کاربردها: این ترکیب در صنایع مختلفی از جمله داروسازی و تولید مواد شیمیایی میانی نیز کاربردهایی دارد.

به عنوان یک ماده شیمیایی چندمنظوره، دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات در صنایع مختلف به عنوان یک ماده کمکی و تنظیم‌کننده برای متنوع‌سازی و بهبود فرآیندهای تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید و فروش دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

از ماده دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

دی‌سدیم هیدروژن فسفات دی‌هیدرات (Disodium hydrogen phosphate dihydrate) به عنوان یک ترکیب شیمیایی به صورت عمده در تولید داروها مورد استفاده نمی‌شود. این ترکیب عمدتاً در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، آبزی‌پروری، نساجی و دیگر صنایع به عنوان یک ماده کمکی و تنظیم‌کننده در فرآیندهای تولید و فرآوری مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورتی که در تولید یا ترکیب خاصی از داروها از دی‌سدیم هیدروژن فسفات دی‌هیدرات استفاده می‌شود، این موارد ممکن است تخصصی و خاص باشند و بسته به نیازهای شیمیایی و فیزیکی خاص دارو، از این ترکیب به عنوان یک ماده کمکی و تنظیم‌کننده در فرآیند تولید استفاده شود. در چنین مواردی، جزئیات دقیق باید توسط تولیدکننده دارو یا محققان مختص در زمینه تولید داروها تعیین شود.

تولید و واکنش های دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

سدیم هیدروژن فسفات را می توان توسط خنثی سازی اسیدفسفریک با هیدروکسید سدیم ایجاد کرد:

در صنعت آماده سازی آن توسط یک فرآیند دو مرحله ای با تحت تاثیر قرار دادن دی کلسیم فسفات با سدیم بی سولفات آماده می شود که باعث ایجاد رسوب سولفات کلسیم می شود: دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

در مرحله دوم، محلول شکل گرفته فسفات مونو سدیم است که تا حدی خنثی می شود.

از آن به همراه تری سدیم فسفات در غذاها و تصفیه نرم کنندگی آب اتفاده می شود. در غذا از آن به منظور تعدیل Ph استفاده می شود چون حضور آن مانع انعقاد در بحث آماده کردن شیر چگالیده می شود. به همین شکل، از آن به عنوان یک افزودنی در محصولات پودری و در دسرها و پودینگ ها استفاده می شود. در تصفیه ی آب، این ترکیب شکل گیری کلسیم را به تعویق می اندازد. همچنین آن را می توان در بعضی از پاک کننده ها و بعضی از شوینده ها پیدا کرد. گرما دادن جامد فسفات دی سدیم باعث می شود ترکیب مفید تتراسدیم پیروفسفات شکل گیرد. دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580 دوبازی و تک بازی به عنوان یک ضد یبوست نمکی برای درمان یبوست یا به منظور تمیز کردن شکم قبل از کلونوسکپی استفاده می شود. 

قیمت – خرید دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580 (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. دی سدیم هیدروژن فسفات دی هیدرات کدمرک 106580

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم دی هیدروژن دی هیدرات فسفات کد106580 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)