دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سریم سولفات تتراهیدرات

سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274 یک ترکیب شیمیایی با فرمول SrSO4xH2O است که حاوی عناصر سریم، سولفات و آب می‌باشد. این ترکیب به شکل بلورهای سفید یا بی‌رنگ شناخته می‌شود. x تعداد مولکول‌های آب مرتبط با تتراهیدرات را نمایان می‌کند.

سریم سولفات تتراهیدرات در طبیعت به صورت معدنی یافت نمی‌شود و به‌صورت مصنوعی تولید می‌شود. این ترکیب در صنایع مختلف کاربردهایی دارد. از جمله کاربردهای آن می‌توان به استفاده در صنایع چرم‌سازی به‌عنوان نرم‌کننده، استفاده پزشکی در تست‌های تصویربرداری، تولید رنگهای اشعه X، و به‌عنوان یک عامل کنتراست در عکس‌برداری پزشکی اشاره کرد.

سریم سولفات تتراهیدرات به‌خاطر ویژگی‌های خاص خود در حوزه‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد و در تولید محصولات چرمی، انواع تست‌های پزشکی و فناوری‌های عکس‌برداری مدرن اهمیت دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274  یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سریم سولفات تتراهیدرات

Cerium(IV) sulfate tetrahydrate یک ترکیب شیمیایی است که حاوی عناصر سریم (Sr²⁺)، سولفات (SO₄²⁻) و آب (H₂O) می‌باشد. این ترکیب به صورت بلورهای سفید یا بی‌رنگ شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن به صورت عمومی به شکل SrSO4xH2O

در اینجا x تعداد آبهای مولکولی مرتبط با تتراهیدرات را نمایان می‌کند.

سریم سولفات تتراهیدرات به عنوان یک ترکیب معدنی معمولاً در طبیعت یافت نمی‌شود و از طریق فرآیندهای شیمیایی به‌دست می‌آید. این ترکیب در برخی کاربردها به‌کار می‌رود، از جمله:

 • استفاده در صنایع چرم‌سازی: سریم سولفات تتراهیدرات به عنوان یک ماده نرم‌کننده چرم در صنایع چرم‌سازی استفاده می‌شود.
 • کاربردهای پزشکی: در برخی تست‌های تصویربرداری پزشکی مانند آنژیوگرافی، این ترکیب به عنوان یک ماده که می‌تواند رنگ بر روی تصاویر پرتونگار نشان دهد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کنتراست در عکس‌برداری پزشکی: سریم سولفات تتراهیدرات ممکن است در برخی از فرآیندهای عکس‌برداری پزشکی برای ایجاد کنتراست در تصاویر بافت‌های داخلی بدن مورد استفاده قرار گیرد.
 • تولید رنگهای اشعه X: این ترکیب برای تولید رنگهای مختلف در اشعه X و در دامنه‌های مختلف طیف الکترومغناطیس به کار می‌رود.

Cerium(IV) sulfate tetrahydrate به دلیل ویژگی‌های خود در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع چرم‌سازی و پزشکی به‌کار می‌رود.

مشخصات سریم سولفات تتراهیدرات

مشخصات سریم سولفات تتراهیدرات

 • کد: 102274
 • نام ماده: سریم سولفات تتراهیدرات
 • نام لاتین: Cerium(IV) sulfate tetrahydrate
 • CAS: 10294-42-5
 • EC Number: 237-029-5
 • Molar Mass: 404.30 g/mol
 • Chemical Formula: Ce(SO₄)₂ * 4 H₂O
 • Hill Formula: CeO₈S₂ * 4 H₂O
 • بسته بندی: 25g – 100g – 250g

ساختار سریم سولفات تتراهیدرات

سریم سولفات تتراهیدرات یک ترکیب شیمیایی است که شامل عناصر سریم (Sr²⁺)، سولفات (SO₄²⁻) و آب (H₂O) می‌باشد. این ترکیب به صورت بلورهای سفید یا بی‌رنگ شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن به صورت SrSO4xH2O نمایش داده می‌شود. در اینجا x تعداد آبهای مولکولی مرتبط با تتراهیدرات را نمایان می‌کند.

ساختار دقیق مولکول Cerium(IV) sulfate tetrahydrate ممکن است متغیر باشد و بستگی به شرایط محیطی و مقدار آب موجود در ترکیب داشته باشد. این ترکیب اغلب به صورت یک شبکه بلوری به وجود می‌آید که در آن یون‌های سریم و سولفات درون یا بر روی ساختار بلورها قرار می‌گیرند و آب نیز به عنوان تتراهیدرات حضور دارد.

اطلاعات بیشتری در مورد ساختار دقیق مولکول می‌تواند از مطالعات شیمیایی و کریستالوگرافی به‌دست آید.

کاربرد سریم سولفات تتراهیدرات

کاربرد سریم سولفات تتراهیدرات

سریم سولفات تتراهیدرات در صنایع و کاربردهای مختلف به‌عنوان یک ترکیب شیمیایی به کار می‌رود. برخی از کاربردهای این ترکیب عبارتند از:

 1. استفاده در صنایع چرم‌سازی: سریم سولفات تتراهیدرات به‌عنوان یک ماده نرم‌کننده چرم استفاده می‌شود. این ترکیب برای بهبود انعطاف‌پذیری و نرمی چرم‌ها در صنعت چرم‌سازی استفاده می‌شود.
 2. کاربرد در تست‌های تصویربرداری پزشکی: سریم سولفات تتراهیدرات به‌عنوان یک عامل کنتراست در برخی از تست‌های تصویربرداری پزشکی، مانند آنژیوگرافی، به‌کار می‌رود. این کنتراست‌ها برای بهتر نمایش دادن ساختارهای داخلی بدن در تصاویر پرتونگار مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3. تولید رنگهای اشعه X: این ترکیب در تولید رنگهای مختلف در تصاویر پرتونگار از طریق تغییرات در تتراهیدرات‌های متفاوت استفاده می‌شود.
 4. کنتراست در عکس‌برداری پزشکی: سریم سولفات تتراهیدرات ممکن است در برخی از فرآیندهای عکس‌برداری پزشکی برای ایجاد کنتراست در تصاویر بافت‌های داخلی بدن مورد استفاده قرار گیرد.
 5. تولید کاغذ فوتوگرافی: این ترکیب در صنعت تولید کاغذ فوتوگرافی به عنوان یکی از مواد حساس به نور استفاده می‌شود.

Cerium(IV) sulfate tetrahydrate به‌خاطر ویژگی‌های خود در حوزه‌های مختلف، از جمله صنایع چرم‌سازی، پزشکی، عکس‌برداری و صنایع چاپ استفاده می‌شود.

خرید سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274

اقدامات بیوشیمی سریم سولفات تتراهیدرات

اقدامات بیوشیمیایی معمولاً به تحقیقات و مطالعات مرتبط با تأثیرات یک ترکیب شیمیایی بر سلول‌ها، فرآیندهای زیستی، و تعاملات آن با سیستم‌های بیولوژیکی اشاره دارد. برخی از اقدامات بیوشیمیایی مرتبط با سریم سولفات تتراهیدرات ممکن است عبارتند از:

تأثیر بر رشد و تکثیر سلولی: بررسی تأثیر سریم سولفات تتراهیدرات بر رشد و تکثیر سلول‌های مختلف، به‌ویژه در محیط‌های سلولی و بافتی.

 1. تأثیرات سمیت: مطالعه تأثیرات سمیت سریم سولفات تتراهیدرات بر سلول‌ها و بافت‌های حیاتی، و ارزیابی سطح سمیت این ترکیب در شرایط مختلف.
 2. آثار بر فرآیندهای متابولیک: بررسی نحوه تأثیر سریم سولفات تتراهیدرات بر فرآیندهای متابولیک سلولی و ایجاد تغییرات در مسیرهای بیوشیمیایی.
 3. تأثیر بر انتقال یون‌ها: مطالعه اثرات سریم سولفات تتراهیدرات بر انتقال یون‌ها در سلول‌ها و ممکن است در ارتباط با کنترل ترکیبات معدنی در سیستم بیولوژیکی باشد.
 4. تأثیر بر عملکرد سیستم عصبی: بررسی نحوه تأثیرات سریم سولفات تتراهیدرات بر عملکرد سیستم عصبی، احتمالاً از جمله تأثیرات بر سیناپس‌ها و نوروترانسمیترها.
 5. تأثیرات درمانی: امکان مطالعه تأثیرات محتمل سریم سولفات تتراهیدرات بر برخی از بیماری‌ها و استفاده احتمالی آن در درمان بعضی مشکلات پزشکی.
 6. شناسایی مسیرهای بیوشیمیایی: بررسی مسیرهای بیوشیمیایی که سریم سولفات تتراهیدرات در سلول‌ها فعال می‌کند و نقش آن در مسیرهای متابولیک.

تحقیقات بیوشیمیایی بر روی سریم سولفات تتراهیدرات می‌تواند به درک بهتر از اثرات این ترکیب در زمینه‌های مختلف زیست‌شناسی و پزشکی کمک کند.

قیمت – فروش سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274

شرکت دانش پژوهان شیمی  یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده و صادر کننده مواد شیمیای آزمایشگاهی و صنعتی می باشد. سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274  جزء محصولات وارداتی این شرکت بوده و در حال حاضر سالانه از فروش بالایی برخوردار است. در سالهایی که کشور ما در لیست تحریم ها قرار گرفته، شرکت دانش پژوهان شیمی  توانسته با واردات صحیح این مواد شیمیایی با ارزش را به دست مصرف کنندگان و مشتریان خود برساند.

برای خرید و تهیه محصولات مورد نیاز خود می توانید به دو روش ابتدا اینکه از طریق شماره های مستقیم شرکت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشد و یا از طریق واتساپ نام و مشخصات ماده مورد نظر خود را ارسال نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش سریم سولفات تتراهیدرات کد مرک 102274 و مواد شیمیایی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)