راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA)

محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA) یک نوع محیط کشت میکروبیولوژیکی است که برای رشد و کشت انواع مختلف میکروارگانیسم‌ها به ویژه باکتری‌ها استفاده می‌شود. این محیط کشت اغلب در مطالعات علمی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا میکروب‌ها را برای تحلیل، شناسایی، تست‌های حساسیت به داروها و سایر مطالعات میکروبیولوژیکی رشد داده و بررسی کند.

اورنج سرم آگار (OSA) به عنوان یک محیط کشت، ترکیبی از اجزای مختلفی می‌باشد که شامل عناصر زیر می‌شود:

آگار آگارز: آگار آگارز یک پلی‌ساکارید پیچیده است که از جداره‌ی سلولی درختان دریافت می‌شود. این ترکیب به عنوان ماده غذایی برای بسیاری از باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها عمل می‌کند.

پپتون: پپتون‌ها منابع کربوهیدرات و نیتروژن برای رشد میکروب‌ها فراهم می‌کنند.

نمک‌ها: نمک‌ها به عنوان تنظیم‌کننده غلظت اسمزی محیط کشت عمل می‌کنند و برای حفظ توازن اسمزی در سلول‌های میکروبی اهمیت دارند.

مواد معدنی: مواد معدنی از جمله موادی مانند فسفات‌ها، کلریدها و سولفات‌ها نیز به محیط کشت اضافه می‌شوند تا به تغذیه میکروارگانیسم‌ها کمک کنند.

محیط کشت اورنج سرم آگار به عنوان یک محیط کشت عمومی می‌تواند برای رشد و بررسی انواع مختلف باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار گیرد. ترکیبات محیط کشت و شرایط رشد ممکن است بسته به نیازهای مطالعه تغییر کنند. از آنجایی که من در تاریخ برش دانش در سپتامبر 2021 مشخصات به‌روزی در مورد محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA) ندارم، توصیه می‌شود که با مراجع مختص میکروبیولوژی یا منابع تخصصی تماس بگیرید تا اطلاعات به‌روزتری دریافت کنید.

محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA)،

محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA)،مرک برای شمارش و جداسازی میکرو ارگانیسم هایی که توانایی زنده ماندن در مرکبات و محصولات مربوط به آن را دارند. قابل استفاده است pH پایین مرکبات باعث می شود محصولات در معرض فساد مخمرها و باکتری های لاکتوباسیلوس و لوسونوستوک قرار گیرند.محیط کشت Orange Serum Agar، که به اختصار محیط کشت OSA این و ترجمه آن به فارسی محیط کشت اورنج سرم آگارنامیده می شود محیط کشت OSA یکی از انواع مختلف محیط کشت های است که دارای فرمول وساختار متفاوتی از سایر محیط کشت ها می باشد و ازآن برای آزمایش در یک محیط مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی امکان خریدی آسان را برای مشتریان خود فراهم نموده است.

کاربرد محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA)

محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA) یک نوع محیط کشت میکروبیولوژیکی است که به طور خاص در برخی زمینه‌های تحقیقاتی و کاربردهای میکروبیولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت برای رشد، انجام آزمایش‌ها، شناسایی و بررسی میکروارگانیسم‌ها در زمینه‌های مختلف به کار می‌رود. در زیر، برخی از کاربردهای محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA) را می‌توانید مشاهده کنید:

شناسایی میکروارگانیسم‌ها: محیط کشت OSA می‌تواند به عنوان یک محیط کشت عمومی برای شناسایی میکروارگانیسم‌ها، به ویژه باکتری‌ها، مورد استفاده قرار گیرد. با انجام تجزیه و تحلیل مورفولوژیک، بیوشیمیایی و مولکولی، می‌توان میکروارگانیسم‌ها را تشخیص داد.

آزمایش‌های حساسیت به داروها: محیط کشت OSA معمولاً در آزمایش‌های تعیین حساسیت به داروها (آنتی‌بیوتیک‌ها) استفاده می‌شود. با کاشت باکتری‌ها در این محیط و افزودن داروها، می‌توان میزان حساسیت باکتری‌ها به داروها را ارزیابی کرد.

رشد و زنده‌نگه‌داشتی باکتری‌ها در تحقیقات مولکولی: برای استفاده در تحقیقات مولکولی ممکن است نیاز باشد باکتری‌ها به صورت زنده نگه‌داشته شوند. محیط کشت OSA می‌تواند برای این منظور مناسب باشد.

پژوهش‌های علمی و بیولوژیکی: محیط کشت OSA به عنوان یک محیط کشت عمومی، برای انجام تجربیات مختلف در زمینه‌های مختلف از جمله میکروبیولوژی، ژنتیک، بیوشیمی و بیولوژی سلولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پژوهش‌های مرتبط با صنعت و پزشکی: این محیط کشت ممکن است در تحقیقات مرتبط با بیماری‌ها، محصولات دارویی، غذاها و صنایع میکروبیولوژیکی دیگر نیز به کار رود.

جداسازی و شمارش میکرو ارگانیسم های مقاوم به اسید در آبمیوه و کنستانتره های آبمیوه

از آنجایی که تغییرات و کاربردهای دقیق محیط کشت OSA ممکن است با توجه به مطالعات و تحقیقات جدید تغییر کند، بهتر است با منابع تخصصی، تحقیقاتی، و متخصصان میکروبیولوژی تماس بگیرید تا اطلاعات به‌روزتری را در مورد کاربردهای این محیط کشت دریافت کنید.

ویژگی محیط کشت

  • شناسایی و شمارش دقیق تر میکرو ارگانیسم های فاسد کننده در پی اچ های اسیدی
  • حاوی پپتون به عنوان منبع نیتروژن
  • حاوی دکستروز به عنوان منبع کربوهیدرات
  • نام محصول :محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA)
  • نام لاتین محیط کشت:Orange-serum agar
    شرح کوتاه کالا: Orange-serum agar
    کد مرک:110673

کشت اورنج سرم آگار OSA

 

قیمت فروش محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت اورنج سرم آگار (OSA) میتوانیداز طریق کانال واتساپ شرکت باارسال نام ماده ومقدار نیازدرکمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

بازدیدها: 30

 چکونه می توانیم کمکتان کنیم؟