دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

مواد شیمیایی – اتر (ether)

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی مرک آلمان بخصوص محصولات نایاب است. شما می توانید مواد شیمیایی – اتر (ether) برای بیهوشی را از این شرکت تهیه فرمایید. با توجه به سختی واردات و تحریم های پیش رو این شرکت توانسته مواد شیمیایی مورد نیاز محققان و شرکت های داروسازی را با مشکلات فراوان وارد نموده و آنها را به دست متقاضیان این محصولات برساند. امیدواریم بتوانیم با ارائه بهترین خدمات شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماییم.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اتر (ether) از محصولات تولیدی شرکت مرک می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مواد شیمیایی – اتر (ether)

اترها جزو دسته ای از مواد شیمیایی آلی هستند که اولین بار به عنوان ماده بیهوش کننده از آن استفاده می کردند. به لحاظ فنی، اتر ترکیبی است که اتم اکسیژن به دو گروه دارای کربن، به نام گروه های آلکیل، از هر طرف وصل می شود، به همین صورت که در اینجا نشان داده شده است.

ما می توانیم از حرف “R” برای نشان دادن گروه های آلکیل در نمودار مولکول استفاده کنیم. درجه حرارتی که اترها برای جوش آمدن نیاز دارند کمتر از الکل ها می باشد.مواد شیمیایی – اتر (ether)

با توجه به ساختار مولکول، اتر بسیار قابل اشتعال است، به همین دلیل امروزه دیگر از این محصول در پزشکی  استفاده نمی شود. برای جلوگیری از هر گونه واکنش شیمیایی که ممکن است باعث آتش سوزی شود، اتر را در یک بطری قهوه ای رنگ نگهداری می کنند تا اجازه ندهد نور خورشید با مواد شیمیایی در تعامل باشد.

بسته به نوع گروه R، اترها اترها دارای خواص مختلفی هستند. یکی از رایج ترین اترها، دی اتیل اتر است. همانظور که در ابتدا عنوان شد به عنوان بیهوش کننده مورد استفاده قرار می گرفت. مواد شیمیایی – اتر (ether)

مواد شیمیایی - اتر (ether)

فروش دی اتیل اتر

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی (مرک آلمان ، سیگماآلدریچ) و صنعتی در ایران می باشد. این شرکت توانسته در بین مصرف کنندگان مواد شیمیایی جایگاه ویژه ای داشته باشد که از جمله آنها می توان به مراکز زیر اشاره نمود:مواد شیمیایی- اتر(ether)

 • شرکت های داروسازی
 • دانشگاه ها
 • دانشکده های داروسازی
 • آزمایشگاه ها
 • مراکز علمی و تحقیقاتی
 • پژوهشگاه  نفت
 • پژوهشگاه پلیمر
 • مرکز رویان
 • کارخانجات تولیدی مواد غذایی
 • شرکت های تولیدی شوینده
 • شرکت های تولیدی لوازم آرایشی و بهداشتی

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی از شرکت دانش پژوهان شیمی به لحاظ مالی و زمان (بخصوص محصولات سیگماآلدریچ) می تواند برای مشتریان این شرکت به صرفه باشد. با خرید از این شرکت دیگر نیاز به صرف زمان چند ماهه برای واردات نیست، همچنین با حذف واسطه ها می توانید علاوه بر اصلی بودن محصولات، خریدی آسان و ارزان داشته باشید.

برای استعلام قیمت یا خرید می توانید به دو روش ابتدا اینکه تماس مستقیم با همکاران بخش فروش داشته باشید و یا از طریق واتساپ نام و مشخصات محصول درخواستی خود را ارسال نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

مشخصات فیزیکی اترها در مواد شیمیایی

در دمای اطاق، اترها مایعاتی بی رنگ و دارای بوی خوش هستند. معمولاً اترها دارای چگالی کمتر، انحلال پذیری پایین تر و نقاط جوش کمتری نسبت به الکل ها دارند. آنها نسبتاً غیر فعال می باشند و در نتیجه به عنوان حلال برای چربی ها، روغن ها، موم ها، عطرها، رزین ها، لثه ها مفید هستند. بخارات اترها به عنوان حشره کش ها، میتسیدها و بخارهای خاک استفاده می شود.مواد شیمیایی – اتر (ether)

مشخصات دی اتیل اتر -مواد شیمیایی - اتر (ether)-min

مشخصات ساختاری 

اترها فاقد گروه های هیدروکسیل می باشند. بدون پیوند O-H که یک پیوند به شدت قطبی است، مولکول های اتر نمی توانند با یکدیگر پیوندهای هیدروژنی برقرار نمایند. با این حال، اترها دارای جفت الکترون غیر پیوندی بر روی اتم های اکسیژن خود هستند و می توانند پیوندهای هیدروژن را با مولکول های دیگر (الکل، آمین و غیره) که دارای پیوندهای O_H یا N_H هستند تشکیل دهند.

توانایی ایجاد پیوندهای هیدروژن با دیگر ترکیبات موجب می شود که اترها حلال های خوبی برای طیف گسترده ای از ترکیبات آلی و تعداد بسیار زیادی از ترکیبات معدنی باشند.مواد شیمیایی – اتر (ether)

از آنجا که مولکول های اتر نمی توانند در اتصال هیدروژنی با یکدیگر قرار بگیرند، نقاط جوش بسیار کمتری نسبت به الکلها با وزن مولکولی یکسان دارند . به عنوان مثال، نقطه جوش دی اتیل اتر (C4H1OO)، وزن مولکولی 35 74 {MW} درجه سانتی گراد (95 درجه فارنهایت) است .

اما نقطه جوش 1 بوتانول (یا الکل بوتیل الکل ، C4H1OO MW74) است . 118 درجه سانتیگراد (244 درجه فارنهایت). در واقع ، نقاط جوش اترها به همان میزان آلکانها با وزن های مولکولی مشابه نزدیکتر هستند . نقطه جوش پنتان (C5H12 , 36 درجه سانتیگراد (97 درجه فارنهایت)، نزدیک به نقطه جوش دی اتیل اتر است.

مواد شیمیایی- اتر(ether)

روش نامگذاری اترها

اسامی سطح پایین اترها به سادگی نام دو گروه آلکیل متصل به اکسیژن را می دهند و کلمه اتر را اضافه می کنند. روش فعلی لیست گروه های آلکیل به ترتیب حروف الفبا (T-butyl methyl) است، اما اکثر نام های قدیمی گروه های آلکیل را با توجه به ترتیب اندازه (متیل تی بوتیل اتر) لیست می کنند. اگر فقط یک گروه آلکیل به اسم توصیف شده باشد، این ترکیب شامل دو گروه یکسان است، مانند اتیل اتر برای دی اتیل اتر.مواد شیمیایی – اتر (ether)

نام های سیستماتیک IUPAC برای اترها از روش پیچیده تری به عنوان نام ریشه استفاده می کنند، با اتم اکسیژن و گروه کوچکتر به عنوان یک جایگزین آلکوکسی. مثال هایی که در بالا ذکر شد عبارتند از: اتیوکسی اتان (دی اتیل اتر)، متیوکسیاتان (متیل اتیل اتر)، 2-متیوکسی-2-متیل پروپان (MTBE) و فنوکسی بنزن (دی فنیل اتر). نامگذاری IUPAC برای ترکیبات با گروه های کاربردی اضافی به خوبی کار می کند، به این دلیل که سایر گروه هارا می توان با نام ریشه توصیف نمود.

انواع اترها به لحاظ ساختاری

 • اترها بسته به گروه هیدروکربنی که به اکسیژن آن متصل است به اترهای نوع اول، دوم و سوم تقسیم می شوند.
 • یک اتر نوع اول: دی اتیل اتر CH3-CH2-O-CH2-CH3
 • یک اتر نوع دوم: دی ایزو پروپیل اتر (2CH-O-CH(CH3)2(CH3
 • اتر نوع سوم : دی ترسیوبوتیل اتر (3C-O-C(CH3)3(CH3

روش های تولید اتر

سنتز ویلیامسون:

پرکاربرد ترین روش برای ساخت اترها، سنتز اتر ویلیامسون است که نام آن به افتخار شیمیدان انگلیسی الکساندر ویلیامسون می باشد. این شیمیدان در قرن نوزدهم توانست ابدا کند. از یک آلکاکسید برای حمه به آلکیل هالید استفاده می کند و گروه آلکوکسی OO_R را برای هالید جایگزین می کند. آلکیل هالید باید بدون مانع باشد، یا حذف با تعویض مورد نظر رقابت می کند.

آبزدایی از مولکول

در محیط اسیدی، دو مولکول یک الکل ممکن است فرایند آبزدایی برای تشکیل اتر از دست بدهد. آبزدایی تنها با گروه های آلکیل اولیه و ساده مانند گروه های دی متیل اتر و دی اتیل اتر بازده مفیدی از اتر تولید می کند. از آبزدایی برای تولید دی اتیل اتر بصورت تجاری استفاده می شود.مواد شیمیایی – اتر (ether)

واکنش های اتر

شکاف : مواد شیمیایی – اتر (ether)

اترها را می توان گفت تا حدودی حلال های خوبی هستند زیرا واکنش چندانی ندارند. با این حال، بیشتر اترها را می توان با اسید هیدروبرومیک برای دادن آلکیل برمیدها یا اسید هیدروودیک برای دادن آلکیل یدیدها استفاده نمود.

اکسیداسیون : مواد شیمیایی – اتر (ether)

در حضور اکسیژن، اترها به آرامی و به صورت خود به خودی اکسید می شوند تا هیدروپراکسیدها و دی اکسیل پراکسیدها تشکیل شوند. در صورت گرم شدن، امکان دارد این پراکسیدها منفجر شوند. برای جلوگیری از وقوع چنین انفجارها، اترها را باید در مقادیر کمی تهیه کنید، در ظروف محکم نگهداری نمایید و به موقع استفاده شود.مواد شیمیایی – اتر (ether)

کاربردهای اتر مواد شیمیایی – اتر (ether)

دی اتیل اتر مواد شیمیایی – اتر (ether)

دی اتیل اتر یکی از شناخته شده ترین اترها است. اغلب به سادگی به عنوان “اتر” گفته می شود. فرمول دی اتیل اتر C2H5)2O) است. در ابتدا از دی اتیل اتر به عنوان بیهوشی استفاده می شد. در حال حاضر انواع مختلفی از کاربرد کوکائین گرفته تا مایع موتور دیزل دارد.

دی اتیل اتر

مشخصات دی اتیل اتر -مواد شیمیایی – اتر (ether)

دی اتیل اتر با بوی خاص آن، که گفته می شود شیرین است، مشخص می شود. بسیار قابل اشتعال است و برای احتراق فقط به مقدار کمی انرژی فعال سازی نیاز دارد. در دمای اطاق، حتی یک رادیاتور داغ یا صفحه داغ می تواند انرژی لازم برای احتراق دی اتیل اتر را تامین کند.

به شکل خود جوش تنها در دمای 170 درجه سانتیگراد شعله ور می شود، بدون احتراق و شعله آتش می گیرد. مثل تمامی اترها، غیر غطبی یا فقط کمی قطبی محسوب می شود و از نقطه جوش نسبتاً کم 34.6 درجه سانتیگراد برخوردار است. مواد شیمیایی – اتر (ether)

دی اتیل اتر و کوکائین

در اکثر آزمایشگاه ها از دی اتیل اتر به عنوان حلال مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که دی اتیل اتر غیر قطبی است، سایر مواد غیر قطبی مانند آب قابل ردیابی نیست. بنابراین، دی اتیل اتر یک حلال عالی برای چربی ها، مومها، روغنها، عطرها، آلکالوئیدها و لثه ها است. این باعث می شود دی اتیل اتر برای تولید غیر قانونی کوکائین خالص، یک داروی قدرتمند و بسیار اعتیاد آور مورد استفاده قرار گیرد. مواد شیمیایی – اتر (ether)

کوکائین، که یک ترکیب آلی غیر قطبی است، به سادگی در دی اتیل اتر حل می شود. با این شرایط، ناخالصی های موجود در کوکائین در دی اتیل اتر حل نمی شوند.

حل کردن ماده کوکائین در دی اتیل اتر موجب می شود تا تصفیه این ناخالصی ها آسان شود و محلول کوکائین خالص و دی اتیل اتر را پشت سر می گذارد. پس از آن، محلول فراوری می شود تا به شکل نمک هیدروکلراید کوکائین تبدیل شود که مورد استفاده قرار می گیرد.مواد شیمیایی – اتر (ether)

تاثیر کوکائین در بدن انسان

تاثیر این داروی خطرناک در بدن انسان موجب حمله قلبی، سکته مغزی، پارانویا و مرگ می شود. این کار با جلوگیری از دوپامین، انتقال دهنده عصبی که مسئولیت احساس لذت است، از “بازیافت” توسط سلول که در ابتدا آن را آزاد می کند، کار می کند. این کار باعث ایجاد دوپامین می شود و سرخوشی ایجاد می شود که با مصرف کوکائین می تواند انجام شود.

کاربرد دی متیل اتر به عنوان سوخت در مواد شیمیایی – اتر (ether)

 • دی متیل اتر یکی دیگر از اترهاست که شناخته شده است. فرمول شیمیایی این ماده CH3OCH3 می باشد و ساده ترین اتر است. دی متیل یک هیدروکربن است که دو گروه متیل به یک اکسیژن پیوند دارند. این ترکیب دارای نقطه جوش بسیار کم 23.6 درجه سانتیگراد است.
 • دی متیل اتر فرمول تجربی مشابه اتانول C2H6O را به اشتراک می گذارد، اما به دلیل اینکه ساختارهای مختلفی دارند، این ایزومرها دارای خواص بسیار متفاوتی هستند. دی متیل اتر را می توان با استفاده از خوراک های تجاری یا هیدروکربن های فسیلی تشکیل داد. مطالعات نشان می دهند که ایجاد دی متیل اتر از محصولات فرعی صنعت مانند خمیر کاغذ نیز امکان پذیر است.م
 • دی متیل اتر یک گاز بی رنگ است که کاربردهای مختلفی دارد. در حال حاضر آن را به عنوان پیشران آئروسل، حلال آلی و ماده استخراج استفاده می کنند. همچنین به عنوان سوخت حمل و نقل مورد آزمایش قرار می گیرد زیرا نسبتاً غیر سمی است و نسبت به دیزل از تعداد بیشتری از سیتان استفاده می کند. مواد شیمیایی – اتر (ether)
 • بالاتر سیتان به این معنی است که دی متیل اتر تمیزتر و کامل تر از سوخت دیزل خواهد بود و موجب بهینه سازی راندمان انرژی برای خودرو می شود. تعداد سیتان دی متیل اتر 55-56 می باشد، در مقایسه با دیزل فسیلی 42-48 و بیودیزل 52-55. یکی دیگر از مزایای دی متیل اتر به عنوان منبع سوخت این است که بر خلاف دیزل، ترکیبات گوگرد دار و معطر را آزاد نمی کند. این انتشار برای تنفس و محیط زیست مضر است.

دی اتیل اتر

واکنش احتراق دی متیل اتر است:

انرژی + C2H6O + 3O2 > 2CO2 + 3H2O انرژی

در زندگی واقعی، این واکنش غیر ممکن خواهد بود زیرا احتراق کامل فقط نظری است. شرایط ایده آل که تمام ملاک های احتراق برای تکمیل سوختن ضروری است، وجود ندارد. به طور معمول مقدار سوخت اضافی باقی مانده است. این می تواند به دلیل خطای انسانی، اختلاط ناکافی در محفظه احتراق، نبود اکسیژن یا پیوند هیدروژن باشد. با این حال، احتراق دی متیل اتر هنوز هم بسیار کارآمد است.مواد شیمیایی- اتر(ether)

انیسول و طبیعت

انیسولها، که به عنوان متیوکسی بنزنها نیز شناخته می شوند، اترهایی با فرمول شیمیایی CH3OC6H5 می باشند. این ماده یک مایع نسبتاً غیر سمی است که دمای جوش شگفت انگیز آن 155 درجه سانتی گراد یا 313 درجه فارنهایت است. انیسول ها بوی تند و شیرینی دارند که یادآور گیاه گلدار، انیسون هستند. این موجب می شود آن را برای استفاده در عطر و لوازم آرایشی مناسب کند.

همچنین گاهی اوقات در داروهای گیاهی نیز استفاده می شود. در طبیعت، انیسول ها در بدن حشرات یافت می شود. سوسک های مادیرا، سوسک های درخت بلوط اروپایی و ملخ های بیابانی از انیسول ها در سیستم های ارتباطی شیمیایی استفاده می کنند. مواد شیمیایی – اتر (ether)

کاربردهای پلی اتیلن گلیکول مواد شیمیایی – اتر (ether)

پلی اتیلن گلیکول (به طور خلاصه یک ترکیب آلی با زنجیره بلند و با ساختار شیمیایی C2n + 2H4n + 6On + 2 است. این می تواند در طول های مختلفی وجود داشته باشد از این رو متغیر n در فرمول مولکولی گنجانده شده است.

بسته به اندازه زنجیره آن، PEG می تواند به صورت یک مایع روشن، مومی یا جامد مات باشد. زنجیره های کوچک PEG با وزن مولکولی کمتر از 200 تمایل دارند که به عنوان شفاف درآیند. در وزن مولکولی 200 – 2000، زنجیره PEG یک ماده مومی است.

هر زنجیره ای با وزن مولکولی سنگین تر از 2000 به عنوان جامد مات ظاهر می شود. بر خلاف اکثر اترها، PEG هم در ترکیبات آلی و هم در آب محلول است. از آنجا که پیوند اکسیژن-کربن در گروه اتر قطبی است، گروه های مختلف اتر بر روی PEG قطبیت مولکول کلی را افزایش داده و آن را در سایر ترکیبات قطبی محلول می سازند PEG، غیر سمی و محلول در آب است، اغلب در داروها و مواد افزودنی غذایی استفاده می شود.مواد شیمیایی – اتر (ether)

کاربردهای PEG مواد شیمیایی – اتر (ether)

کاربردهای PEG با اندازه زنجیره PEG تغییر می کند. از زنجیره های PEG با مولکول کم می توان به عنوان کرم های پوستی، روان کننده ها، پراکنده کننده ها در خمیر دندان ها، مواد ضخیم کننده و مواد اتصال دهنده در قرص ها و قالب ها استفاده نمود. زنجیره های PEG با مولکول بزرگتر به عنوان مواد بسته بندی مواد غذایی، مواد اتصال دهنده و ضخیم کننده تر برای رنگ ها و در مراحل برای کروماتوگرافی گازی استفاده می شوند. مواد شیمیایی – اتر (ether)

PEG ها به طور گسترده ای در خمیر دندان مورد استفاده قرار می گیرند. مواد شیمیایی – اتر (ether)

بسیاری از این عملکردها به توانایی PEG در اتصال با آب و حلالهای آلی بستگی دارد. به عنوان مثال، در خمیر دندان، PEG آب را به آدامس زانتان متصل می کند، پس بنابراین یکنواختی ترکیب را در سراسر خمیر دندان نگه می دارد PEG، محلول در آب خم نیز نقش مهمی در کاربردهای آن دارد. از این ماده به عنوان ماده رهاسازی قالب و روان کننده برای ایجاد لاستیک های طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. به دلیل حلالیت آنها در آب، PEG ها را می توان به راحتی در فرآیندها استفاده نمود.

خرید اتر (ether)

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اتر (ether) با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

فروش اتر (ether)

فروش اتر (ether)

شرکتدانش پژوهان شیمییکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش اتر (ether) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اتر (ether) میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)