دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ

2-هیدروکسی-5-نیتروبزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ – شرگت دانش پژوهان شیمی نمایندگی سیگما آلدریچ (Sigma Aldrich) یکی از پیشروان علوم فناوریهای پیشرفته است. محصول 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ یکی از این محصولات است. آنچه باعث شده که شرکت سیگما آلدریچ بتوانددر زمینه تولید مواد و تجهیزات آزمایشگاهی موفق شود، کار گروهی و تیمی آنها باعث بازدهی شرکت شده است. این شرکت سعی کرده است تا با فعلان این عرصه آعم از دانشجویان، اساتید و پزشکان در ارتباط باشد تا با تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی گام بزرگی در برطرف کردن مشکلات زیست محیطی بردارد. از این رو نمایندگی  های سیگماآلدریچ در سراسر دنیا شروع به فعالیت کرده است تا محصولات خود را به دست مشتریان هدف برساند.

 • 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ
 • نام شرکت:سیگماآلدریچ Sigma aldrich
 • نام فارسی:2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید 
 • Catalog Number:275352
 • Cas Number:97-51-8

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید با کد 275352 سیگماآلدریچ، یک ترکیب شیمیایی است که در بسیاری از صنایع مختلف، از جمله صنایع داروسازی، رنگ‌سازی، و صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع داروسازی، 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید به عنوان یک ماده میانی در تولید برخی داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب شیمیایی به عنوان یک نیترواوره، در تهیه داروهایی مانند نیتروفورانتوئین و سولفونامیدها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، این ترکیب به عنوان یک رنگدانه در صنایع رنگ‌سازی، به خصوص در تولید رنگ‌های زرد و قرمز، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که مصرف این ترکیب شیمیایی در داروسازی و سایر صنایع، تنها توسط افراد متخصص و با رعایت دقیق دستورالعمل‌های مربوطه انجام شود.

اسید کلروژنیک و هیدروکسی نیتروبنزلدئید: مهارکننده های جدید گلوکز 6-فسفاتاز کبدی.

آرشیو بیوشیمی و بیوفیزیک (1997-03-15)

محققان

 • دبلیو جی آریون
 • دبلیو کی کانفیلد
 • اف سی راموس
 • پی دبلیو شیندلر
 • اچ جی برگر
 • اچ همرل، جی شوبرت
 • پی بیلو، ای دبلیو هرلینگ

PMID9056264

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید چیست ؟

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید (2-Hydroxy-5-nitrobenzaldehyde) یک ترکیب شیمیایی است که در صنایع داروسازی، رنگسازی و تولید شیمیایی های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در داروسازی، 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید به عنوان یک ماده میانی در تولید برخی داروها مانند نیتروفورانتوئین و نیتروفورانتوئین‌های دیگر استفاده می‌شود.

این ترکیب همچنین در صنایع رنگسازی به عنوان یک رنگزای زرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کنار این کاربردها، 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید به عنوان یک ماده میانی در تولید شیمیایی های مختلف مانند فرمالدهید، نیترو بنزن، تری‌نیترو تولوئن و پیروکسیلین نیز به کار گرفته می‌شود.

2 هیدروکسی 5 نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچخلاصه 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ

ما تعاملات اسید کلروژنیک (CHL) و 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید (HNB) را با اجزای سیستم گلوکز 6-فسفاتاز کبدی موش (Glc-6-Pase) مطالعه کرده‌ایم. CHL و HNB بازدارنده های رقابتی هیدرولیز گلوکز 6-فسفات (Glc-6-P) در میکروزوم های دست نخورده با مقادیر Ki 0.26 و 0.22 میلی متر هستند. CHL بدون تأثیر بر آنزیم میکروزوم های کاملاً مختل شده یا فعالیت سیستم پیروفسفاتاز معدنی (PPiase) است. 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ

HNB یک مهارکننده رقابتی قوی فعالیت سیستم PPiase (Ki = 0.56 میلی متر) و یک مهارکننده غیررقابتی تا حدودی ضعیف تر از فعالیت آنزیم است (Ki = 2.1 میلی متر). این یافته ها نشان می دهد که CHL به T1 متصل می شود، ناقل Glc-6-P، و HNB از طریق تعامل با T1 و T2 ناقل فسفات (Pi) -PPi را مهار می کند. اتصال CHL و HNB آزادانه قابل برگشت است. با این حال، مهار هر دو PPiase و Glc-6-Pase توسط HNB به دنبال انکوباسیون میکروزوم های در معرض HNB با 2.5 میلی متر بوروهیدرید سدیم غیر قابل برگشت می شود، که نشان می دهد که مهار شامل تشکیل یک پایه شیف است.

وجود CHL به طور موثر از T1 محافظت می کند، اما نه T2، در برابر مهار غیرقابل برگشت توسط HNB. در مقابل، PPi و Pi در محافظت از T2 موثر هستند، اما T1 نه. این اولین گزارشی است که یک مهارکننده موثر فعالیت سیستم PPiase (T2) را توصیف می کند. CHL خاص ترین مهارکننده T1 است که تا به امروز شرح داده شده است.

بیشتر بخوانید: هارمالین هیدروکلراید دی هیدرات کدH1392

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 در نمایندگی سیگماآلدریچ

کمپانی سیگماآلدریچ  به عنوان  یکی از تولید کنندگان برتر جهانی، در زمینه موادشیمیایی آزمایشگاهی، محسوب می شود. شرکت دانش پژوهان شیمی  در ایران،  نمایندگی سیگما آلدریچ  را به صورت انحصاری دراختیار داشته. و محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی، را به هموطنان ایرانی ارائه می دهد. یکی از این محصولات 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ می باشد.

این شرکت با ارائه مشاوره دقیق فنی، اطلاع رسانی جامع، مطلوب و با اتکاء به سال ها تجربه کاری و بهره گیری از کارشناسان متخصص در بخش فروش، شما را در انتخاب مناسب ترین و با کیفیت ترین تجهیزات از کمپانی مرک که نمایندگی آن را  در ایران به عهده دارد، همراهی می نماید. این شرکت در طول سال ‌های سپری شده تجهیزات قابل توجهی به مراکز مختلف تحقیقاتی، صنعتی و آموزشی کشور ارائه داده است.

شرکت دانش پژوهان شیمی بطور مستمر فعالیت خود را درحوزه فروش مواد شیمیایی و آزمایشگاهی و فروش تجهیزات آزمایشگاهی ادامه داده. و این شرکت علاوه بر فروش محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی مورد نیاز درصنعت داروسازی را نیز برای شرکت های دارویی تامین می کند. 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ

تاکنون افتخار داشته ایم با بیش از ۱۰ شرکت دارویی به شکل مستقیم و با بیش از ۲۰ شرکت دارویی به شکل غیر مستقیم همکاری داشته باشیم. ما موفقیت خود را مدیون ارائه

 • تجهیزات آزمایشگاهی با بهترین کیفیت،
 • رعایت استانداردهای جهانی،
 • گسترش روزافزون امکانات
 • و بیش از هر چیز توجه خاص به رضایت مصرف ‌کنندگان می‌ دانیم.

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید

کاربردهای دیگر 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید در صنایع شیمیایی چیست؟

2-هیدروکسی-5-نیتروبنزآلدئید علاوه بر کاربردهای آن در داروسازی و رنگ ها، کاربردهای متعدد دیگری در صنایع شیمیایی دارد. برخی از این کاربردها عبارتند از: – تولید پلیمرها: 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزآلدئید به عنوان بلوک ساختمانی در تولید برخی پلیمرها مانند پلی یورتان ها و رزین ها استفاده می شود. – سنتز مواد شیمیایی دیگر: 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزآلدئید یک واسطه همه کاره در سنتز چندین ماده شیمیایی دیگر از جمله رنگ ها، عطرها و حشره کش ها است.

– شیمی تجزیه: 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید به عنوان یک معرف در برخی از تکنیک های شیمی تحلیلی از جمله اسپکتروفتومتری و کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) استفاده می شود. – تحقیقات: 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید به عنوان ماده اولیه برای سنتز ترکیبات جدید در تحقیق و توسعه داروهای جدید، رنگ ها و سایر مواد شیمیایی استفاده می شود. به طور کلی، 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید یک ترکیب همه کاره و مهم در صنایع شیمیایی است که کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف دارد.

قیمت – فروش مواد شیمیایی سیگماآلدریچ

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگانمواد شیمیایی آزمایشگاهیو صنعتی می باشد. می توان یکی از محصولات پر فروش آن 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ می باشد نام برد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه  محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته. و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.  از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواد شیمیایی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. 2-هیدروکسی-5-نیتروبنزلدئید کد 275352 سیگماآلدریچ

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)