دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864 یک ترکیب شیمیایی است که به صورت پودر نارنجی رنگ و حلال در آب می‌باشد. فرمول شیمیایی آن K2Cr2O7 است. این ترکیب از خانواده ترکیبات کرومات‌ها بوده و به عنوان یک اکسیدکننده و آنتی‌اکسیدان قوی شناخته می‌شود. پتاسیم دی کرومات در صنایع مختلف شیمیایی، مواد رنگزای طبیعی و مصنوعی، تولید کتون‌ها و ایزونیتریل‌ها، صنعت چرم، صنایع نساجی و دیگر صنایع به عنوان یک ماده شیمیایی کلیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، در آزمایشگاه‌های شیمیایی به عنوان یک اکسیدکننده قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به دلیل خواص اکسیدکننده‌اش، نیاز به استفاده با احتیاط و دقت بالا دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. جهت خرید پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864 می توانید با همکاران این مجموعه تماس حاصل نمائید.

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864 که نام دیگر آن پتاسیم بی کرومات می نامند، دارای فرمول شیمیایی K2Cr2O7 است. یون دی کرومات یک نوع آنیون چند اتمی با فرمول شیمیایی Cr2O2-7 است. ترکیبات یونی حاوی این یون در شمار عوامل اکسید کننده نسبتا قوی طبقه بندی می شوند. در محلول های آبی، یون کرومات با فرمول CrO2-4 و دی کرومات می توانند به صورت برگشت پذیر به هم تبدیل شوند.یک ماده معدنی رایج می باشد که بیشتر به عنوان اکسید کننده در کاربردهای مختلف آزمایشگاهی و صنعتی استفاده می شود. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

پتاسیم دی کرومات یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی K2Cr2O7 است. این ترکیب در صنایع مختلفی از جمله صنایع شیمیایی، پوشش دهی فلزات، رنگرزی و تولید آنتی‌اکسیدان‌ها به کار می‌رود. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

در صنایع شیمیایی، پتاسیم دی کرومات به عنوان یک اکسید کننده قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به عنوان یک کاتالیزور در برخی واکنش‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

در صنایع پوشش دهی فلزات، پتاسیم دی کرومات به عنوان یک عامل اکسید کننده برای تولید پوشش‌های پایدار و مقاوم در برابر خوردگی و خوردن فلزات به کار می‌رود. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

در صنایع رنگرزی، پتاسیم دی کرومات به عنوان یک رنگ دهنده و پایدار کننده رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در تولید آنتی‌اکسیدان‌ها، پتاسیم دی کرومات به عنوان یک منبع کروم و اکسید کننده قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

پتاسیم دی کرومات (Potassium dichromate) با کد مرک 104864 یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی K2Cr2O7 است. برخی از مشخصات این ترکیب به شرح زیر می‌باشد:پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864کرومات پتاسیم کد مرک 104865

 • وزن مولکولی: 294.18 گرم بر مول
 • شکل ظاهری: جامد زرد الیه‌ای
 • بدون بو
 • دمای ذوب: 398 درجه سلسیوس
 • دمای جوش: تجزیه می‌شود
 • قابل حل در آب و گلیسرین و کمی در الکل و اترها
 • خطرات: پتاسیم دی کرومات یک ماده شیمیایی خطرناک و سمی است و ممکن است با پوست، چشم و تنفس در صورت استنشاق آن، آسیب های جدی به بدن ایجاد کند. به همین دلیل باید در هنگام استفاده از آن از وسایل ایمنی مناسب مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده کرد.

لازم به ذکر است که این اطلاعات مربوط به وضعیت استاندارد و شرایط خاصی مانند دما، فشار و غیره را در نظر نمی‌گیرند و برای استفاده در شرایط واقعی باید به منابع معتبر و دقیق مراجعه کرد.

خواص فیزیکی و شیمیایی 

چگالی این محصول 2/676 گرم بر میلی لیتر است که بیشتر از چگالی آب می باشد.

از دیگر خصوصیات فیزیکی آن این است که بی بو و محلول در آب است.

در دما و فشار محیط پایدار است. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

با موادی که به عنوان عامل کاهنده عمل می کنند اصلا دوست نیست چرا که پتاسیم دی کرومات خود یم ماده اکسنده بسیار قوی است. اکسید کننده قوی به ترکیباتی گفته می شودکه خاصیت اشتعال پذیری سایر مواد را با استفاده از اکسیژن افزایش می دهد. از این رو، پتاسیم دی کرومات باید از این مواد کاهنده و همچنین سایر مواد ناسازگار با آن دور باشد چرا که امکان دارد یک وضعیت انفجاری ایجاد شود.پتاسیم دی کرومات کد مرک

104864

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

کاربردهای پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

عنصر شیمیایی پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864 برای طیف گسترده ای از عملکردهای بیولوژیکی در بدن انسان کاربرد دارد. با این حال، ترکیب شیمیایی این ماده کاملا بر عکس است و برای سلامتی انسان بسیار مضر است. این ترکیب شیمیایی معمولا به عنوان معرف شیمیایی معدنی برای فرآیندهای صنعتی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که خواهید دید، این ماده شیمیایی برای تولید مجموعه ای از محصولات اعم از واکس کفش و چسب تا رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

پتاسیم دی کرومات بسیار خورنده است و یک ماده اکسید کننده بسیار قوی می باشد و از این ویژگی آن در کاربردهای گوناگونی استفاده می شود. این محصول در کاربردهای مختلفی از جمله نگهداری چوب، سیمان، تولید رنگدانه و فرآیندهای فوتو شیمیایی کاربرد دارد. از این ماده در تهیه محلول های تمیز کننده قوی برای ظروف شیشه ای و مواد چینی استفاده می شود. همچنین در تولید محصولات مختلف مانند واکس، رنگ، چسب و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تهیه پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

K2Cr2O7 از طریق واکنش کلرید پتاسیم (KCI) با سدیم دی کرومات (Na2Cr2O7) و به دنبال آن خنک کردن و کریستال سازی تبخیری به صورت صنعتی تولید می شود.پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

Na2Cr2O7 + 2KCI > K2Cr2O7 + 2NaCI

یکی دیگر از راه های تولید این محصول واکنش بین محلول تری اکسید کروم و پتاسیم هیدروکسید است که محصولات این واکنش از خلوص بالای برخوردارند. راه دیگر برای تولید این محصول واکنش بین مواد مرتبط با آن مانند پتاسیم کرومات (K2CrO4) و اسیدهایی است که نمک دی کرومات حاصل می کنند.

واکنش ها

 • این نمک پتاسیم خیلی سریع در آب یونیزه می شود.
 • یون های کرومات (-CrO42) و دی کرومات(-Cr2O72) در تعادل تولید می شود.
 • در شرایط عادی پایدار است اما بر اثر حرارت دیدن مانند واکنش زیر.
 • پتاسیم کرومات (K2CrO4) و کرومیک آن هیدرید (CrO3) و اکسیژن تولید می کند.

4K2Cr2O7 > 4K2CrO4 + 2Cr2O3 + 3O2

 • با انجام واکنش برگشت پذیر با مواد پایه ای مانند پتاس (K2CO3) یم محلول زرد رنگی از نمک های کرومات تولید می شود.

K2Cr2O7 + K2CO3 > 2K2CrO4 + CO2

 • این ماده با اسیدهای رقیق سرد واکنش می دهد و کرومیک آنهیدرید تولید می کند.
 • در صورت واکنش با اسیدهای غلیظ نمک های کرومات و اکسیژن تولید می کند.

از واکنش دی کرومات پتاسیم با اسید سولفوریک انیدرید کروم با فرمول شیمیایی CrO3 که به شکل کریستال قرمز رنگ است تولید می شود.

 

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864

آسیب ها و خطرات

این ماده در درجه اول بر روی دستگاه تنفسی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد زخم، تنگی نفس، برونشیت، ذات الریه و آسم می شود اما می تواند بر دستگاه گوارش، کبد، کلیه ها و سیستم ایمنی نیز تاثیر گذار باشد. این ماده به عنوان یک ترکیب کروم دار شش ظرفیتی بسیار سرطان زا برای انسان شناخته شده است و باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان حفره سینوسی می شود. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

در صورت تماس پوستی باعث تحریک شدید و احساس سوزش می گردد و حتی ممکن است منجر به کوری شود. همچنین محققان یافته اند که می تواند بر روی سلامت تولید مثل تاثیر گذار باشد و به عنوان یک عامل جهش زا عمل کند به این معنا که روی ژنتیک تاثیر می گذارد و به کودکان نا بالغ آسیب می رساند. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

نکات ایمنی

 • قبل از استفاده باید دستورالعمل های ویژه مربوط به آن و MSDS محصول مطالعه شود.
 • در صورت لزوم از تجهیزات محافظت شخصی استفاده کنید.
 • صورت، دست ها و هر قسمت از بدن که در معرض آن قرار گرفته باید به طور کامل شسته شود.
 • هنگام استفاده از این محصول از خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
 • از تنفس گرد و غبار، بخار و اسپری آن پرهیز کنید.
 • فقط در بیرون یا در محیطی با تهویه مناسب استفاده شود.
 • از در معرض گرما قرار گرفتن، جرقه، شعله باز و تماس با جسم داغ خودداری شود.

تاریخچه مرک آلمان

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864 یکی از محصولات کمپانی بزرگ مرک آلمان می باشد. این کمپانی در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار نام آشنا و از برندهای معروف دنیاست، با اطمینان می توان گفت محصولات این شرکت تولیدی را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت. در سال گذشته فروش این شرکت بالغ بر 35 میلیارد دلار بوده است که در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی این مبلغ بسیار مطلوب می باشد.

کمپانی مرک آلمان در سال 2015 توانست امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات تولیدی سیگماآلدریچ زیر نظر کمپانی مرک آلمان به بازارهای جهانی عرضه می گردد. همانطور که می دانید محصولات سیگماآلدریچ تخصصی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، به نحوی که محصولات تولیدی این شرکت در مراکز تحقیقاتی، شرکت های داروسازی، دانشگاهها، آزمایشگاهها، مرکز رویان و … کاربرد فراوانی دارد.

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

نمایندگی مرک

با توجه به مشکلات پیش رو  و عدم امکان نمایندگی مرک در ایران، شرکت دانش پژوهان شیمی توانسته با ایجاد نمایندگی در یکی از کشورهای همسایه امکان واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را فراهم سازد تا بلکه بتواند مقداری گره از کار علم و دانش در کشور را باز نماید. این شرکت توانسته در سالهای اخیر جایگاه بسیار خوبی در بین دانش پژوهان و دانشگاهیان و محققان و شرکت های تولیدی دارویی پیدا کند. شرکت دانش پژوهان شیمی با تکیه بر اعتماد مشتریان ثابت و فروش محصولات اصلی با قیمت های مناسب توانسته رتبه برتر را از آن خود نماید. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

فروش دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول  دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)