دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470

محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470 یکی از محیط‌های کشت است که به صورت شبیه‌سازی شده برای رشد و توسعه سلول‌ها یا میکروارگانیسم‌ها به کار می‌رود. این محیط کشت معمولاً شامل ترکیباتی از نیتروژن، کربن، مواد معدنی، و احتمالاً عوامل رشد دیگر مانند ویتامین‌ها و هورمون‌ها است. هدف اصلی از استفاده از Sim Medium، ایجاد یک محیط مطابق با شرایط طبیعی برای انجام آزمایشات و تحقیقات در زمینه‌های مختلف علوم زیستی و پزشکی می‌باشد.

این محیط کشت به عنوان جایگزینی برای محیط‌های کشت طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا شرایط کنترل شده‌تر و قابل تنظیم‌تری برای رشد و بررسی افرایش سلولی فراهم کند. Sim Medium می‌تواند برای کشت سلول‌های بافتی، باکتری‌ها، قارچ‌ها یا سایر میکروارگانیسم‌ها به کار رود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470

شرکت دانش پژوهان در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت sim  مدیوم کد مرک  105470 آشنا می کنیم .محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند. محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470

استفاده از Sim Medium در تحقیقات علوم زیستی و پزشکی امکان تغییر و کنترل شرایط محیطی را فراهم می‌کند تا به دقت تر و با قابلیت تکرار بیشتری تجربیات انجام شود. این امکان به محققان این اجازه را می‌دهد که بهترین شرایط برای رشد و توسعه سلول‌ها را پیدا کرده و تأثیر عوامل مختلف بر آن‌ها را بررسی نمایند. محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470

مشخصات محصول

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

 • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند.به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است. محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470

کاربرد محیط کشت sim مدیوم

محیط کشت “Sim Medium” در مطالعات علوم زیستی و پزشکی به منظور تحقیقات و آزمایش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت به دلیل ویژگی‌های خاص خود در برخی ایجاد کننده شرایط محیطی مورد نیاز برای رشد و توسعه میکروارگانیسم‌ها و سلول‌هاست. برخی از کاربردهای اصلی Sim Medium عبارتند از:

 1. تحقیقات سلولی: برای کشت و تکثیر سلول‌های بافتی یا سلول‌های مختلف در مطالعات سلولی.
 2. آزمایشات با باکتری‌ها: برای کشت و بررسی رفتار باکتری‌ها در شرایط کنترل شده.
 3. تست داروها و سموم: برای ارزیابی اثرات داروها، سموم یا ترکیبات شیمیایی دیگر بر رشد و زنده‌ماندگی سلول‌ها.
 4. تحقیقات در زمینه ژنتیک و مولکولی: برای انجام آزمایشات مولکولی و تحقیقات در زمینه ژنتیک، اکسپرسیون ژنی و تکنیک‌های مولکولی دیگر.
 5. پزشکی تولیدی: در تولید محصولات پزشکی مانند واکسن‌ها یا داروهای بیولوژیک.
 6. تحقیقات در زمینه‌های نانوتکنولوژی و بیوسنسورها: برای بررسی تأثیر نانوذرات و توسعه بیوسنسورها.
 7. بیوتکنولوژی و تولید مثل: در زمینه تحقیقات برای بهبود روش‌های تولید مثل و تکنولوژی‌های بیوتکنولوژی.
  محیط کشت Sim Medium به دلیل قابل تنظیم بودن شرایط مختلف محیطی، کمک می‌کند تا نتایج آزمایشات به شکل دقیق‌تری حاصل شود و تحقیقات در حوزه‌های مختلف علوم زیستی بهبود یابد.
خرید و فروش محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان  و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی محیط کشت sim مدیوم
در محیط کشت “Sim Medium”، اقدامات بیوشیمیایی متعددی صورت می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رشد و افزایش سلولی: Sim Medium برای ارتقاء و تسهیل فرآیند رشد و افزایش تعداد سلول‌ها به‌کار می‌رود. ترکیبات موجود در این محیط کشت، مواد غذایی لازم برای سلول‌ها را فراهم می‌کنند.
 • سنتز مولکول‌های بیولوژیک: محیط کشت Sim Medium به عنوان یک ماتریس حمل و انتقال مواد مختلف مانند غذا، مواد معدنی و هورمون‌ها برای سلول‌ها عمل می‌کند. این سلول‌ها ممکن است مولکول‌های بیولوژیکی مانند پروتئین‌ها، اسیدهای نوکلئیک، و دیگر ترکیبات بیوشیمیایی تولید کنند.
 • آزمایشات مولکولی: برای تحقیقات در زمینه ژنتیک و مولکولی، محیط کشت Sim Medium برای اجرای آزمایشات مرتبط با انتقال ژن، اکسپرسیون ژنی، و تعیین میزان تولید مولکول‌های مورد نظر استفاده می‌شود.
 • تولید و تجزیه و تحلیل آنزیم‌ها: برای تحقیق در زمینه آنزیم‌شناسی، Sim Medium به عنوان یک محیط مناسب برای تولید آنزیم‌ها به‌کار می‌رود. این آنزیم‌ها می‌توانند برای انجام واکنش‌های بیوشیمیایی مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 • پزشکی تولیدی: در تحقیقات مرتبط با تولید داروهای بیولوژیک و محصولات پزشکی، Sim Medium به‌عنوان یک محیط مناسب برای تولید و بهبود فرآیندهای تولید این محصولات به کار می‌رود.
 • به طور کلی، Sim Medium به محققان این امکان را می‌دهد تا شرایط مختلف محیطی را برای اجرای آزمایشات بیوشیمیایی به دقت تنظیم و کنترل کنند، که این امر به بهبود درک ما از فرآیندهای زیستی و توسعه فناوری‌های مرتبط کمک می‌کند. محیط کشت sim مدیوم کد مرک 105470

فروش محیط کشت sim  مدیوم کد مرک  105470

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات محیط کشت sim مدیوم کد مرک  105470 (مرک آلمان) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت sim  مدیوم کد مرک  105470،میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)