دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نیترات نقره کد مرک 101512

نیترات نقره کد مرک 101512 یک ترکیب شیمیایی است که از اتصال یک اتم نقره با گروه نیترات تشکیل می‌شود. این ترکیب شیمیایی به صورت بلورهای بینه‌ای یا پودر سفید رنگ ظاهر می‌شود و اغلب در صنایع عکاسی، صنایع طبی و داروسازی، و همچنین در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیترات نقره به دلیل ویژگی ضدعفونی‌کننده‌اش نیز در تهیه برخی از محصولات ضدعفونی و ضدعفونی‌کننده‌های پوستی استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. نیترات نقره کد مرک 101512 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نیترات نقره کد مرک 101512

نیترات نقره کد مرک 101512 این ماده با مشخصات منحصری که دارد می تواند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از کاربردهای اصلی این ماده نقش بسیار مهم ترکیب آن به عنوان آنتی باکتریال می باشد.در شرایط آزمایشگاهی در برابر Neisseria Staphylococcus aureus و gonorrhoeae در غلظت حدود 1 , .% و در برابر اشرشیاکلای در غلظت حدود 1.,.% موثر است . محلول آن دارای PH پایینی می باشد  و همچنین به دلیل حساسیت بالا به نور شرایط ذخیره سازی ویژه ای دارد که در ادامه با شیوه ی خرید و شرایط نگهداری و کاربردهای این ماده بیشتر آشنا می شوید.

برای خریدی آسان و مطمئن با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس بگیرید. نیترات نقره کد مرک 101512

نیترات نقره کد مرک 101512

مشخصات نیترات نقره کد مرک 101512

 • نام ماده: نیترات نقره
 • نام لاتین: Silver Nitrate
 • کد: 101512
 • برند: مرک آلمان
 • فرمول شیمیایی: 3AgNO
 • جرم مولکولی: g/mol 169,87
 • دانسیته: g/cm3 4,35

ساختار نیترات نقره

ساختار شیمیایی نیترات نقره شامل یک اتم نقره (Ag) است که به گروه نیترات (-NO3) متصل شده است. این ترکیب شیمیایی به صورت AgNO3 نمایش داده می‌شود. نیترات نقره کد مرک 101512

کاربردها نیترات نقره کد مرک 101512

مهمترین کاربردهای این ماده عبارتند از:

 • فرایندهای آزمایشگاهی به منظور تشخیص پروتئین در ژل PAGE
 • میکروسکوپ الکترونی
 • شیمی تجزیه و به عنوان معرف در تشخیص سیانیدها، هالیدها، و تیوسیانات ها
 • کاربرد آن در امولسیون های عکاسی
 • تهیه و سنتز سایر نمک های نقره مانند کوئیدهای نقره
 • کاربرد در بخش پزشکی نیترات نقره

این ماده در بخش پزشکی در تولید کرم ها مورد استفاده قرار میگیرد و می تواند سبب بهبود زخم ها و یا جلوگیری از عفونی شدن آن به دلیل خاصیت آنتی باکتریالی که در خود دارد شود. نیترات نقره کد مرک 101512

خرید نیترات نقره کد مرک 101512

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید نیترات نقره کد مرک 101512 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید نیترات نقره کد مرک 101512

واکنش نیترات نقره کد مرک 101512 در مقابل سدیم کلراید

این واکنش یکی از مهمترین آزمایشات شناخته شده در علم شیمی است. از این واکنش به منظور تیتراسیون و تعیین غلظت کلرید استفاده می شود. پتاسیم کرومات در این واکنش نقش شناساگر را به عهده دارد. نیترات نقره در این واکنش بصورت قطره قطره اضافه می شود تا زمانی که تمام یون های کلرید موجود در نمک با یون های نقره ترکیب شوند. در پایان و در زمان عبور از نقطه هم ارزی، رسوبی قرمز از کرومات نقره ایجاد می شود. محلول در این مرحله ناگهان از زرد کمرنگ به رنگ قرمز آجری کمرنگ تغییر می کند. نیترات نقره کد مرک 101512

واکنش این آزمایش که به عنوان واکنش موهر نیز شناخته می شود به صورت زیر است:

3AgCl + NaNO>3NaCl + AgNO

شرایط ذخیره سازی و نگهداری

اقدامات احتیاطی برای نگهداری و ذخیره سازی:

از تماس با پوست و چشم خودداری شود. از استنشاق خود داری نمائید. باید در ظروف یا بسته بندی های مهروموم شده نگهداری شود و در معرض نور نباشد. با توجه به خاصیت اکسید کنندگی قوی آن، نیترات نقره باید به دور از مواد قابل اشتعال و آمونیاک و در یک محفظه خنک و با تهویه مناسب ذخیره گردد. بعد از استفاده درب ظرف را به خوبی ببندید تا از اکسید شدگی آن خود داری به عمل آورید. بعد از اتمام کار حتما دست های خود را به خوبی شستشو دهید.

ویژگی های نیترات نقره

ویژگی‌های نیترات نقره عبارتند از:

 1. ضدعفونی کننده: نیترات نقره دارای خصوصیت ضدعفونی کننده است که در محصولات ضدعفونی و ضدعفونی‌کننده‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. قابلیت ضدباکتریایی: این ترکیب شیمیایی می‌تواند علیه برخی از باکتری‌ها و میکروب‌ها اثربخش باشد و در تهیه محصولات دارویی و ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار گیرد.
 3. استفاده در عکاسی: نیترات نقره در فرایند عکاسی، به عنوان یکی از مواد حساس کننده در تولید عکس‌های رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. تولید ترکیبات شیمیایی: این ترکیب شیمیایی به عنوان یک منبع نیتروژن در تولید برخی از ترکیبات شیمیایی و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. خصوصیات آنتی‌میکروبیال: نیترات نقره به عنوان یک ماده با خصوصیات آنتی‌میکروبیال در محصولات ضدعفونی و ضدعفونی‌کننده‌های پوستی استفاده می‌شود.

به طور کلی، نیترات نقره به دلیل ویژگی‌های ضدعفونی کننده و آنتی‌میکروبیال خود، در صنایع مختلف از جمله صنایع طبی، داروسازی، عکاسی و صنایع آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیترات نقره کد مرک 101512

اقدامات فیزیکوشیمیایی نیترات نقره

اقدامات فیزیکوشیمیایی مربوط به نیترات نقره شامل موارد زیر می‌شود:

 1. حلالیت: نیترات نقره در آب حل می‌شود و می‌تواند به راحتی در محیط‌های آبی مورد استفاده قرار گیرد.
 2. تجزیه و تحلیل: این ترکیب شیمیایی ممکن است در شرایط خاصی تجزیه شود و تحلیل‌های شیمیایی مختلف بر روی آن انجام شود.
 3. تشکیل کمپلکس‌ها: نیترات نقره می‌تواند با برخی از یون‌ها و مولکول‌ها کمپلکس‌هایی تشکیل دهد که در رفتار و خواص شیمیایی آن تاثیرگذارند.
 4. تولید ترکیبات شیمیایی: از نیترات نقره به عنوان یک منبع نیتروژن در تولید برخی از ترکیبات شیمیایی و داروها استفاده می‌شود.
 5. واکنش‌های آلیاژی: نیترات نقره در برخی از واکنش‌های آلیاژی و ترکیبات فلزی نقش دارد و می‌تواند به عنوان یک ماده افزودنی مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به خصوصیات فیزیکوشیمیایی نیترات نقره، می‌توان از آن در محصولات مختلف و در تحقیقات علمی برای انجام آزمایش‌ها و واکنش‌های شیمیایی استفاده نمود.

فروش نیترات نقره کد مرک 101512

فروش نیترات نقره کد مرک 101512

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش نیترات نقره کد مرک 101512(مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت نیترات نقره کد مرک 101512 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)