دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نیترات نقره کد 101510

نیترات نقره کد 101510 یک ترکیب شیمیایی است که شکل بلوری دارد و اغلب به عنوان منبع نیتروژن در تولید برخی از ترکیبات شیمیایی و داروها استفاده می‌شود. این ترکیب به صورت پودر سفید یا بلورهای بینه‌ای با رنگ سفید می‌آید. نیترات نقره به عنوان یک ماده شیمیایی مهم در تولید عکاسی‌های رنگی و همچنین در صنایع طبی و داروسازی استفاده می‌شود. این ترکیب به دلیل ویژگی ضدعفونی کننده‌اش نیز در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی مانند ضدعفونی‌کننده‌ها و ضدعفونی‌کننده‌های پوستی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. نیترات نقره کد 101510 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نیترات نقره کد 101510

نیترات نقره کد 101510 این ماده با مشخصات منحصری که دارد می تواند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از کاربردهای اصلی این ماده نقش بسیار مهم ترکیب آن به عنوان آنتی باکتریال می باشد. در شرایط آزمایشگاهی در برابر Neisseria Staphylococcus aureus و gonorrhoeae در غلظت حدود 1 , .% و در برابر اشرشیاکلای در غلظت حدود 1.,.% موثر است. محلول آن دارای PH پایینی می باشد  و همچنین به دلیل حساسیت بالا به نور شرایط ذخیره سازی ویژه ای دارد که در ادامه با شیوه ی خرید و شرایط نگهداری و کاربردهای این ماده بیشتر آشنا می شوید.

نیترات نقره یک ترکیب شیمیایی است که شامل یون‌های نیترات و نقره می‌باشد. این ترکیب به صورت بلوری سفید رنگ در دمای اتاق و در آب حل می‌شود. نیترات نقره در بسیاری از صنایع از جمله صنایع دارویی، علوم آزمایشگاهی و صنایع الکترونیک به کار می‌رود. نیترات نقره کد 101510

باید توجه داشت که نیترات نقره در مصرفه‌جویی بالایی در مصرف آن نباید رعایت شود، زیرا مصرف بیش از حد آن ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی مانند اختلال در فعالیت کلیه‌ها، تشنج، تهوع، استفراغ، اسهال و حتی تب و عفونت‌های بیشتر شود. به همین دلیل، استفاده از نیترات نقره باید با توجه به دستورالعمل‌های پزشکی و توصیه‌های تخصصی صورت گیرد. همچنین، افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و کلیوی هستند، باید قبل از مصرف نیترات نقره با پزشک خود مشورت کنند.

برای خریدی آسان و مطمئن با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس بگیرید.

نیترات نقره کد 101510

مشخصات نیترات نقره کد 101510

 • نام ماد: نیترات نقره
 • کد: 101510
 • نام لاتین: Silver Nitrate
 • فرمول شیمیایی: AgNO3
 • جرم مولکولی: g/mol 169,88
 • دانسیته: g/cm3 4,35
 • بسته بندی: 50گرم – 250گرم – 1 کیلو

مشخصات نیترات نقره

کاربردهای نیترات نقره 

مهمترین کاربردهای این ماده عبارتند از:

 • فرایندهای آزمایشگاهی به منظور تشخیص پروتئین در ژل PAGE
 • میکروسکوپ الکترونی
 • شیمی تجزیه و به عنوان معرف در تشخیص سیانیدها، هالیدها، و تیوسیانات ها
 • کاربرد آن در امولسیون های عکاسی
 • تهیه و سنتز سایر نمک های نقره مانند کوئیدهای نقره

کاربرد نیترات نقره در بخش پزشکی 

این ماده در بخش پزشکی در تولید کرم ها مورد استفاده قرار میگیرد و می تواند سبب بهبود زخم ها و یا جلوگیری از عفونی شدن آن به دلیل خاصیت آنتی باکتریالی که در خود دارد شود.

خرید نیترات نقره کد 101510

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید نیترات نقره کد 101510 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید نیترات نقره کد 101510

واکنش نیترات نقره در مقابل سدیم کلراید

این واکنش یکی از مهمترین آزمایشات شناخته شده در علم شیمی است. از این واکنش به منظور تیتراسیون و تعیین غلظت کلرید استفاده می شود. پتاسیم کرومات در این واکنش نقش شناساگر را به عهده دارد. نیترات نقره در این واکنش بصورت قطره قطره اضافه می شود تا زمانی که تمام یون های کلرید موجود در نمک با یون های نقره ترکیب شوند. در پایان و در زمان عبور از نقطه هم ارزی، رسوبی قرمز از کرومات نقره ایجاد می شود. محلول در این مرحله ناگهان از زرد کمرنگ به رنگ قرمز آجری کمرنگ تغییر می کند. نیترات نقره کد 101510

واکنش این آزمایش که به عنوان واکنش موهر نیز شناخته می شود به صورت زیر است:

3AgCl + NaNO>3NaCl + AgNO

چه مواردی برای مصرف نیترات نقره وجود دارد؟

نیترات نقره به عنوان یک ضدعفونی کننده و ضد التهابی در برخی داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای نیترات نقره عبارتند از: نیترات نقره کد 101510

1- درمان التهاب‌های چشمی و عفونت‌های باکتریایی چشمی
2- درمان عفونت‌های باکتریایی پوستی
3- درمان عفونت‌های باکتریایی در ناحیه دهان و لثه
4- درمان التهاب روده و عفونت‌های ناشی از باکتری هلیکوباکتر پیلوری
5- درمان التهاب مثانه و عفونت‌های مجاری ادراری
6- درمان التهاب پروستات و عفونت‌های مجاری تناسلیهمچنین، نیترات نقره به عنوان یک ماده شاخص در آزمایش‌های شیمیایی و بیوشیمیایی در علوم آزمایشگاهی استفاده می‌شود. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده نگهدارنده در برخی نمونه‌های بیولوژیکی مانند خون و ادرار به کار می‌رود. ضمنا در صنایع الکترونیک، نیترات نقره به عنوان یک ماده رسانا در تولید اجزای الکترونیکی مانند ترانزیستورها و باطری‌های قلمی نیز استفاده می‌شود.

مصرف نیترات نقره باید با توجه به دستورالعمل‌های پزشکی و توصیه‌های تخصصی صورت گیرد و نباید بیش از حد آن مصرف شود، زیرا مصرف بیش از حد آن ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی مانند اختلال در فعالیت کلیه‌ها، تشنج، تهوع، استفراغ، اسهال و حتی تب و عفونت‌های بیشتر شود. همچنین، افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و کلیوی هستند، باید قبل از مصرف نیترات نقره با پزشک خود مشورت کنند. نیترات نقره کد 101510

چه عوارض جانبی می‌تواند از مصرف نیترات نقره برای بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی پیش بیاید؟

مصرف نیترات نقره در بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی شود. برخی از عوارض جانبی ممکن شامل موارد زیر می‌باشد:

 • عوارض گوارشی: مصرف نیترات نقره ممکن است باعث ایجاد عوارض گوارشی مانند تهوع، استفراغ، اسهال و درد شکمی شود.
 • اختلال در فعالیت کلیه‌ها: مصرف نیترات نقره ممکن است باعث ایجاد اختلال در فعالیت کلیه‌ها شود و باعث افزایش سطح کراتینین و اوره در خون شود.
 • تشنج: مصرف نیترات نقره در بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی ممکن است باعث ایجاد تشنج شود.
 • تب و عفونت‌های بیشتر: مصرف نیترات نقره در بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی ممکن است باعث کاهش سیستم ایمنی و ایجاد شدت بیشتر عفونت‌های موجود در بدن شود. نیترات نقره کد 101510
 • تهوع: مصرف نیترات نقره در بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی ممکن است باعث ایجاد تهوع شود. نیترات نقره کد 101510
 • اضطراب: مصرف نیترات نقره در بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی ممکن است باعث ایجاد اضطراب شود.
 • بی‌اشتهایی: مصرف نیترات نقره در بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی ممکن است باعث ایجاد بی‌اشتهایی شود.

بنابراین، بیماران با بیماری‌های قلبی و کلیوی قبل از مصرف نیترات نقره باید با پزشک خود مشورت کنند و دستورالعمل‌های پزشکی را رعایت کنند. همچنین، در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی باید به سرعت به پزشک خود مراجعه کنند.

آیا مصرف نیترات نقره با داروهای دیگر تداخل دارد؟

بله، مصرف نیترات نقره با برخی داروها ممکن است تداخل داشته باشد و اثربخشی داروها را کاهش دهد یا عوارض جانبی را افزایش دهد. لذا قبل از مصرف نیترات نقره، باید با پزشک خود در مورد تمامی داروهایی که در حال استفاده هستید مشورت کنید. برخی از داروهایی که ممکن است با نیترات نقره تداخل داشته باشند عبارتند از: نیترات نقره کد 101510

1. داروهای ضدبارداری مانند سولفونامیدها
2. داروهای ضدافسردگی مانند فلوکستین و سرترالین
3. داروهای ضدتشنج مانند فنیتوئین
4. داروهای ضدانعقاد مانند وارفارین
5. داروهای ضدتهوع مانند متوکلوپرامید
6. داروهای ضددردهای مانند مورفین و کدئین
7. داروهای مسکن مانند ترامادول و هیدروکدون

همچنین، مصرف همزمان نیترات نقره با داروهایی که اثر مسدودکنندگی بر روی کانال‌های پتاسیم دارند، مانند دیگوکسین و آمیودارون، ممکن است باعث ایجاد افزایش میزان پتاسیم خون شود و باعث ایجاد عوارض جانبی ناخواسته شود.

بنابراین، پیش از مصرف نیترات نقره همه داروهایی که استفاده می‌کنیدرا به پزشک خود اعلام کنید و تمامی دستورالعمل‌های پزشکی را رعایت کنید. همچنین، در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی باید به سرعت به پزشک خود مراجعه کنید.

شرایط ذخیره سازی و نگهداری

اقدامات احتیاطی برای نگهداری و ذخیره سازی:

از تماس با پوست و چشم خودداری شود. از استنشاق خود داری نمائید. باید در ظروف یا بسته بندی های مهروموم شده نگهداری شود و در معرض نور نباشد. با توجه به خاصیت اکسید کنندگی قوی آن، نیترات نقره باید به دور از مواد قابل اشتعال و آمونیاک و در یک محفظه خنک و با تهویه مناسب ذخیره گردد. بعد از استفاده درب ظرف را به خوبی ببندید تا از اکسید شدگی آن خود داری به عمل آورید. بعد از اتمام کار حتما دست های خود را به خوبی شستشو دهید. نیترات نقره کد 101510

فروش نیترات نقره کد 101510-

فروش نیترات نقره کد 101510

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش نیترات نقره کد 101510(مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت نیترات نقره کد 101510 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. نیترات نقره کد 101510

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)