دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

خرید – فروش محیط کشت

خریدفروش محیط کشت، محیط کشت یک ماده یا مخلوطی از مواد است که برای رشد، افزایش و شناسایی میکروارگانیسم‌ها (مانند باکتری‌ها و قارچ‌ها) در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی و محیط‌های پزشکی استفاده می‌شود. این محیط‌ها با ترکیب مناسب از اجزای مغذی، نمک‌ها، pH، و دیگر عوامل، برای توسعه و رشد میکروارگانیسم‌ها بهینه‌سازی شده‌اند. محیط‌های کشت میکروبیولوژیک به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

تعریف محیط کشت 

محیط کشت، یک محیط مصنوعی است که شرایط مناسب برای رشد، تکثیر و بقا یک یا چند نوع میکروارگانیسم مانند باکتری‌ها، قارچ‌ها یا ویروس‌ها را فراهم می‌کند. این محیط‌ها در آزمایشگاه‌ها، محیط‌های پزشکی، محیط‌های زیست میکروبی، صنایع غذایی و بیوتکنولوژی برای مطالعه و شناسایی میکروارگانیسم‌ها و تست‌های تشخیصی استفاده می‌شوند.

محیط‌های کشت عمدتاً از ترکیب‌های مختلف مواد تشکیل شده‌اند که بر اساس نیازهای مختلف میکروارگانیسم‌ها تنظیم شده‌اند. هدف اصلی از تهیه محیط کشت، ایجاد شرایطی است که میکروارگانیسم‌ها به صورت مطلوب رشد کنند تا امکان مطالعه، شناسایی و آزمون‌های تشخیصی را فراهم کند.

انواع محیط کشت و کاربرد های آن ها 

 • محیط کشت نوعی (Selective Media): این نوع محیط‌ ها به منظور رشد و جدا کردن گونه‌های خاص میکروبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترکیبات مخصوصی در آنها وجود دارد که باکتری‌های مورد نظر رشد کنند، در حالی که سایر میکروارگانیسم‌ها ممکن است مهار شوند. خرید – فروش محیط کشت
 • محیط کشت عمومی (General Purpose Media): این محیط‌ها شرایط رشد عمومی برای انواع میکروارگانیسم‌ها فراهم می‌کنند. آنها معمولاً شامل منابع کربوهیدراتی (مثل گلوکز یا ساکاروز) و منابع پروتئینی (مانند پپتون یا تریپتون) هستند.
 • محیط کشت انتخابی (Enriched Media): این محیط‌ها شامل مواد تغذیه‌ای اضافی هستند که به باکتری‌ها کمک می‌کنند تا بهتر رشد کنند. معمولاً شامل پنیر کیسه، خون، سرم خون و دیگر موارد است.
 • محیط کشت مختلط (Differential Media): این نوع محیط‌ها بر اساس ویژگی‌های مختلف میکروارگانیسم‌ها تفکیک می‌شوند. این تفاوت‌ها ممکن است به عنوان تغییرات در رنگ، اسیدیته، یا تولید متابولیت‌های خاص ظاهر شوند.
 • محیط کشت سریع (Rapid Media): این محیط‌ها برای انجام آزمون‌های تشخیصی سریع و ساده برای شناسایی میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شوند. خرید – فروش محیط کشت
 • محیط کشت مخصوص قارچ‌ها (Fungal Media): این محیط‌ها برای رشد و شناسایی قارچ‌ها استفاده می‌شوند و ترکیبات مغذی مخصوص به این منظور دارند. خرید – فروش محیط کشت

استفاده از محیط کشت در آزمایش‌ها به دقت و دانش کافی نیاز دارد. انتخاب مناسب‌ترین محیط بر اساس نوع میکروارگانیسم‌ها و اهداف آزمایش می‌تواند به تشخیص و شناسایی صحیح میکروب‌ها کمک کند.

خرید – فروش محیط کشت 

با توجه به نوع میکروارگانیسمی که نیاز به کشت دارد و همچنین شرایط کشت و رشد باکتری می توان خرید محیط کشت را انجام داد. خرید – فروش محیط کشت به صورت عمده در دو حالت مایع و جامد انجام می شود که بستگی به محتویات و پایه آن دارد و قیمت محیط کشت نیز متاثر از همین ترکیبات می باشد.

شرکت دانش پژوهان شیمی تامین کننده، خرید – فروش محیط کشت (محصولات مرک آلمان با تضمین کیفیت و اصالت کالا، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. جهت انجام مشاوره رایگان و تامین محصولات و اطلاع از قیمت محصولات موردنیاز خود با ماتماس بگیرید.

Microbial culture medium

از انواع محیط کشت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • فروش محیط کشت Blood Agar
 • محیط کشت EMB
 • قیمت محیط مک کانکی آگار
 • قیمت محیط SlM
 • محیط کشت TSl
 • محیط کشت متیل رد
 • محیط کشت اندو آگار
 • محیط کشت فلچر
 • تست اکسیداز
 • گازپک A
 • گازپکC

اینها تنها بخشی ازمحیط کشت ها هستند وشما می توانید درقسمت خرید – فروش محیط کشت و سایر محصولات ت و اطلاع از قیمت محیط کشت های دیگر نیز با ماتماس بگیرید.

 • خریدمحیط کشت پلاسمای خرگوش کد مرک  113306
 • گاز پک Anaerocult  کد مرک  116275
 • محیط کشت مک کانکی کد مرک  105465
 • محیط کشت SIM  کد مرک  105470
 • محیط کشت EMB agar (ائوزین متیلن بلو) کد 101347
 • محیط کشت Triple sugar iron agar  کد 103915
خرید - فروش محیط کشت

خرید – فروش محیط کشت

محیط کشت  در صنایع 

محیط کشت ،محلولی است که باعث آزادسازی میکروارگانیسم ها به وسیله استیریلیزه کردن می شود. معمولا داخل اتوکلاو و درجایی که دما و فشار مناسبی در زمان مشخصی اعمال می شود و شامل جزئیات مورد نیازبرای رشد میکروارگانیسم ها نظیر باکتری ها است.

محیط ها ممکن است به وسیله اضافه کردن موادی تغییرفاز دهند به عنوان مثال با افزودن آگار به جامد تبدیل می شوند. برخی از محیط ها شامل ترکیبات پیچیده ای نظیرگیاهان یا بافت های حیوانی نظیر پروتئین می باشند. برخی دیگرشامل مقادیر دقیقی ازنمک های غیر ارگانیک شناخته شده و ترکیبات ارگانیک دیگر می باشد. انواع مختلف سلول های زنده یا بافت ها ممکن است به عنوان محیط رشد دهنده میکروارگانیسم ها استفاده شوند.خرید – فروش محیط کشت

تعداد زیادی از محیط ها با هدف های خاصی درمیکروبیولوژی استفاده می شوند و شامل مواد خاصی هستند که باعث رشد برخی میکروارگانیسم ها و جلوگیری از رشد برخی دیگر می شود. خرید – فروش محیط کشت

خرید محیط کشت – انواع محیط کشت ها

از آنجایی که انواع مختلف میکروارگانیسم وجود دارند و هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فرد هستند و مواد مغذی موردنیاز و مختص خود را دارامی باشند؛ بنابراین انواع مختلفی محیط کشت وجود داردکه شامل مواد موردنیاز برای رشد انواع میکروارگانیسم هامی باشد. خرید – فروش محیط کشت

خرید محیط کشت ممکن است به صورت مایع یا جامد باشند. محیط کشت جامد از ژل قهوه ای رنگی مانند آگار تشکیل شده است و مواد شیمیایی و مغذی مختلفی به آن اضافه شده است، که اجازه رشد میکروارگانیسم های مختلف را بدهد. در زیر انواع مهم محیط های مورداستفاده در آزمایشگاه ها آورده شده است.خ

خرید - فروش محیط کشت

خرید – فروش محیط کشت

رید – فروش محیط کشت

محیط کشت preservation

محیط محافظ از تمام مواد مغذی پایه ای برای رشد میکروبی ساخته شده است، و برای حفاظت از نوع خاصی از میکروارگانیسم ها به کارمی رود، ترجیحا باکتری یا مجموعه ای مختلف از موجودهای میکروبی برای دوره زمانی بلندمدت می باشد.

محیط کشت غنی ساز the Enrichment

محیط غنی ساز یک ماده مایع است که به میکروارگانیسم ها اجازه تکثیرمی دهد. وموادمغذی مورد نیاز برای این عمل را دارا است.این محیط ها معمولا از باکتری هایی تشکیل می شوندکه از منابع مایع مانندآب حوضچه به دست نمی آیند.

محیط کشت گزیننده The Selective

این یک نوع خاصی از محیط است، که به میکروارگانیسم های خاصی اجازه رشدمی دهد درحالی که از رشد سایر محیط ها جلوگیری می کند. به عنوان مثال: اگر می خواهید یک باکتری خاص را ایزوله کنید، می توانید یک محیط مقاوم در برابر اسید از نمونه آب حوضچه درست کرده و از شر سایر باکتری ها خلاص شوید. یک محیط Selective با PH پایین انتخاب کرده که فقط به باکتری هایی که در شرایط اسیدی مقاومت دارند اجازه رشد می دهند. و سایر باکتری ها کشته می شوند. ازنمونه های متداول محیط کشت های Selective می توان به Palcam آگار و مک کانکی آگار اشاره کرد. خرید – فروش محیط کشت

محیط کشت Differential

این یک نوعی از محیط است، که برای افتراق بین باکتری ها با استفاده از یک نشانگر شناسایی برای نوع مشخصی از میکروارگانیسم ها استفاده می شود. به عبارتی هر دو ماده ی Selective و Differential عکس هم عمل می کنند. اولی به برخی باکتری ها اجازه رشدمی دهد و مانع از رشدسایر میکروارگانیسم ها می شود، در صورتی که محیط Differential باکتری های دیگر را از بین نمی برد، و فقط برخی از آنها را نشانه گذاری می کند. ازمحیط های Differential رایج می توان به Blood Agar اشاره کرد. که برای تشخیص باکتری هایی که باعث همولیز درخون می شونداستفاده می شود.

محیط کشت احیاء کننده Resusciation

این یک نوع خاصی از محیط است، که برای رشدمیکروارگانیسم هایی که آسیب دیده اند و توانایی تولید خود را درشرایط محیط مضر ازدست داده اند استفاده می شود. این محیط به ارگانیسم ها اجازه می دهد، تا متابولیسم خود برای استفاده از فراهم کردن موادمغذی که از آن محروم هستند را دوباره بدست آورند.خرید – فروش محیط کشت

به عنوان مثال: باکتری که برای رشدخود به هیستامین نیاز دارد با استفاده از محیط کشت این کمبود را فراهم کرده و رشد می کند. اگر دو باکتری همانند برروی یک محیط کشت احیاء که شامل هیستامین است قرار بگیرند، شروع به رشدمجدد می کند. در این موردمحیط کشتی که شامل هیستامین است، به عنوان احیاء کننده عمل می کند. یکی ازرایج ترین محیط کشت های احیاکننده Soya Agar هست.

محیط کشت های چند منظوره General

محیط هایی هستندکه چند تاثیربه صورت همزمان دارند. به عنوان مثال هم به عنوان Selective و هم Differential و هم احیاء کننده می توانداستفاده شود. خرید – فروش محیط کشت

محیط کشت ایزوله کننده Isolation

 • محیطی است که شامل آگار بوده وبه صورت جامدهست.
 • به میکروارگانیسم ها اجازه رشددر راستای یک خط رامی دهد.
 • به عنوان مثال: باکتری فقط در راستای الگوهایی که محیط کشت قرار گرفته فقط رشدمی کنند.
 • این محیط از رایجترین آنهادر آزمایشگاه های میکروبیولوژی است.

محیط کشت تخمیر کننده Fermentation

محیط کشت های تخمیر کننده ازنوع Selective و به صورت مایع می باشند. که برای بدست آوردن ارگانیسم های خاصی مانند مخمرها و سموم استفاده می شود. محیط کشت های تخمیر کننده می توانند ازنوع Differential نیزباشند. اما درطبیعت اکثرا به صورت Selective هستندکه به برخی باکتری ها اجازه رشدمی دهند و از رشدبرخی دیگر جلوگیری می کنند.

خرید محیط کشت – دانش پژوهان شیمی 

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید مواد شیمیایی محیط کشت با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.خرید – فروش محیط کشت

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

قیمت – مواد شیمیایی 

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت و کیولب می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید محصولات محیط کشت میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.خرید – فروش محیط کشت

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

فروش محیط کش

Visits: 57