خرید - فروش محیط کشت

خرید – فروش محیط کشت

خرید - فروش محیط کشت

۵
(۱)
 •  

  خرید – فروش محیط کشت 

  با توجه به نوع میکروارگانیسمی که نیاز به کشت دارد و همچنین شرایط کشت و رشد باکتری می توان خریدمحیط کشت را انجام داد.خرید-فروش محیط کشت به صورت عمده در دو حالت مایع و جامد انجام می شود که بستگی به محتویات و پایه آن دارد و قیمت محیط کشت نیز متاثر از همین ترکیبات می باشد.

  شرکت دانش پژوهان شیمی تامین کننده،خرید – فروش محیط کشت (محصولات مرک آلمان با تضمین کیفیت و اصالت کالا،آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.جهت انجام مشاوره رایگان و تامین محصولات و اطلاع از قیمت محصولات موردنیاز خود با ماتماس بگیرید.

   

  Microbial culture medium

  از انواع محیط کشت می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • فروش محیط کشت Blood Agar
  • محیط کشت EMB
  • قیمت محیط مک کانکی آگار
  • قیمت محیط SlM
  • محیط کشت TSl
  • محیط کشت متیل رد
  • محیط کشت اندو آگار
  • محیط کشت فلچر
  • تست اکسیداز
  • گازپک A
  • گازپکC

  اینها تنهابخشی ازمحیط کشت ها هستند وشما می توانید درقسمت خرید-فروش محیط کشت وسایر محصولات ت و اطلاع از قیمت محیط کشت های دیگر نیز با ماتماس بگیرید.

  • خریدمحیط کشت پلاسمای خرگوش کد مرک  ۱۱۳۳۰۶
  • گاز پک Anaerocult  کد مرک  ۱۱۶۲۷۵
  • محیط کشت مک کانکی کد مرک  ۱۰۵۴۶۵
  • محیط کشت SIM  کد مرک  ۱۰۵۴۷۰
  • محیط کشت EMB agar (ائوزین متیلن بلو) کد ۱۰۱۳۴۷
  • محیط کشت Triple sugar iron agar  کد ۱۰۳۹۱۵

  محیط کشت چیست ؟

  محیط کشت ،محلولی است که باعث آزادسازی میکروارگانیسم ها به وسیله استیریلیزه کردن می شود.معمولا داخل اتوکلاو و درجایی که دما و فشار مناسبی در زمان مشخصی اعمال می شود وشامل جزئیات مورد نیازبرای رشد میکروارگانیسم ها نظیر باکتری ها است.محیط ها ممکن است به وسیله اضافه کردن موادی تغییرفاز دهند به عنوان مثال با افزودن آگاربه جامدتبدیل می شوند.برخی از محیط ها شامل ترکیبات پیچیده ای نظیرگیاهان یا بافت های حیوانی نظیر پروتئین می باشند.برخی دیگرشامل مقادیر دقیقی ازنمک های غیر ارگانیک شناخته شده و ترکیبات ارگانیک دیگر می باشد.انواع مختلف سلول های زنده یا بافت ها ممکن است به عنوان محیط رشددهنده میکروارگانیسم ها استفاده شوند.

  تعدادزیادی از محیط ها با هدف های خاصی درمیکروبیولوژی استفاده می شوند وشامل موادخاصی هستندکه باعث رشدبرخی میکروارگانیسم ها و جلوگیری از رشد برخی دیگر می شود.

  خرید محیط کشت – انواع محیط کشت ها

  از آنجایی که انواع مختلف میکروارگانیسم وجود دارند و هرکدام دارای خصوصیات منحصر به فرد هستندوموادمغذی موردنیاز و مختص خود را دارامی باشند؛بنابراین انواع مختلفی محیط کشت وجود داردکه شامل مواد موردنیاز برای رشدانواع میکروارگانیسم هامی باشد.

  خرید محیط کشت ممکن است به صورت مایع یا جامد باشند.محیط کشت جامد از ژل قهوه ای رنگی مانندآگارتشکیل شده است و موادشیمیایی و مغذی مختلفی به آن اضافه شده است ،که اجازه رشدمیکروارگانیسم های مختلف را بدهد.در زیرانواع مهم محیط های مورداستفاده در آزمایشگاه ها آورده شده است.

  محیط کشت preservation

  محیط محافظ از تمام موادمغذی پایه ای برای رشد میکروبی ساخته شده است،و برای حفاظت از نوع خاصی از میکروارگانیسم ها به کارمی رود،ترجیحا باکتری یا مجموعه ای مختلف از موجودهای میکروبی برای دوره زمانی بلندمدت می باشد.

  محیط کشت غنی ساز the Enrichment

  محیط غنی ساز یک ماده مایع است که به میکروارگانیسم هااجازه تکثیرمی دهد .وموادمغذی مورد نیاز برای این عمل را دارا است.این محیط ها معمولا از باکتری هایی تشکیل می شوندکه از منابع مایع مانندآب حوضچه به دست نمی آیند.

  محیط کشت گزیننده The Selective

  این یک نوع خاصی از محیط است،که به میکروارگانیسم های خاصی اجازه رشدمی دهد درحالی که ازرشد سایر محیط ها جلوگیری می کند.به عنوان مثال: اگر می خواهید یک باکتری خاص را ایزوله کنید،می توانید یک محیط مقاوم در برابر اسید از نمونه آب حوضچه درست کرده و از شر سایر باکتری ها خلاص شوید.یک محیط Selective با PH پایین انتخاب کرده که فقط به باکتری هایی که در شرایط اسیدی مقاومت دارند اجازه رشد می دهند. و سایر باکتری ها کشته می شوند.ازنمونه های متداول محیط کشت های Selective می توان به Palcam آگار و مک کانکی آگار اشاره کرد.

  محیط کشت Differential

  این یک نوعی از محیط است ،که برای افتراق بین باکتری ها با استفاده از یک نشانگر شناسایی برای نوع مشخصی از میکروارگانیسم ها استفاده می شود.به عبارتی هر دو ماده ی Selective و Differential عکس هم عمل می کنند.اولی به برخی باکتری ها اجازه رشدمی دهد ومانع از رشدسایر میکروارگانیسم ها می شود،در صورتی که محیط Differential باکتری های دیگررا از بین نمی برد،و فقط برخی از آنها را نشانه گذاری می کند.ازمحیط های Differential رایج می توان به Blood Agar اشاره کرد.که برای تشخیص باکتری هایی که باعث همولیز درخون می شونداستفاده می شود.

  محیط کشت احیاء کننده Resusciation

  این یک نوع خاصی از محیط است،که برای رشدمیکروارگانیسم هایی که آسیب دیده اند و توانایی تولید خود را درشرایط محیط مضر ازدست داده انداستفاده می شود.این محیط به ارگانیسم ها اجازه می دهد،تا متابولیسم خود برای استفاده ازفراهم کردن موادمغذی که از آن محروم هستندرا دوباره بدست آورند.به عنوان مثال :باکتری که برای رشدخود به هیستامین نیاز دارد با استفاده از محیط کشت این کمبود را فراهم کرده و رشد می کند.اگر دو باکتری همانند برروی یک محیط کشت احیاء که شامل هیستامین است قرار بگیرند،شروع به رشدمجدد می کند.در این موردمحیط کشتی که شامل هیستامین است،به عنوان احیاء کننده عمل می کند.یکی ازرایج ترین محیط کشت های احیاکننده Soya Agar هست.

  محیط کشت های چند منظوره General

  محیط هایی هستندکه چند تاثیربه صورت همزمان دارند.به عنوان مثال هم به عنوان Selective و هم Differential و هم احیاء کننده می توانداستفاده شود.

  محیط کشت ایزوله کننده Isolation

  • محیطی است که شامل آگار بوده وبه صورت جامدهست.
  • به میکروارگانیسم ها اجازه رشددر راستای یک خط رامی دهد.
  • به عنوان مثال: باکتری فقط در راستای الگوهایی که محیط کشت قرار گرفته فقط رشدمی کنند.
  • این محیط از رایجترین آنهادر آزمایشگاه های میکروبیولوژی است.

  محیط کشت تخمیر کننده Fermentation

  محیط کشت های تخمیر کننده ازنوع Selective و به صورت مایع می باشند.که برای بدست آوردن ارگانیسم های خاصی مانند مخمرها و سموم استفاده می شود.محیط کشت های تخمیر کننده می توانند ازنوع Differential نیزباشند.اما درطبیعت اکثرا به صورت Selective هستندکه به برخی باکتری ها اجازه رشدمی دهند واز رشدبرخی دیگر جلوگیری می کنند.

  شرکت دانش پژوهان شیمی تامین کننده،خرید – فروش محیط کشت (محصولات مرک آلمان با تضمین کیفیت و اصالت کالا،آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.جهت انجام مشاوره رایگان و تامین محصولات و اطلاع از قیمت محصولات موردنیاز خود با ماتماس بگیرید.

  راههای ارتباطی
  شماره های تماس:
  ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۱۶
  ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۲۰  (ساعات تماس:۸٫۳۰ الی ۱۹)
  واتساپ:۰۹۱۲۹۶۱۸۲۹۲  (۲۴ساعت)

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ما را از میزان رضایت خود با خبر سازید:

  ار یک تا پنج ستاره امتیاز دهید.

  میانگین امتیاز کاربران ۵ / ۵٫ تعداد: ۱

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *