دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

خرید و فروش اسید سولفوریک

خرید و فروش اسید سولفوریک – یکی از مهمترین و پرکاربردترین مواد شیمیایی موجود در جهان،اسید سولفوریک کدمرک ۱۰۰۷۳۱ می باشد . که نخستین بار از تقطیر زاج بز و مس کشف شد . اسید سولفوریک یک اسید معدنی و بسیار قوی است که با نام های مختلف جوهر گوگرد،اسید باتری،سولفات هیدروژن،و دارای فرمول مولکولی H2SO4 می باشد .

مشخصات فیزیکی خرید و فروش اسید سولفوریک

اسید سولفوریک بی آب مایع غلیظ و روغنی است که سنگین تر از آب است. نقطه جوش آن تقریباً 337 درجه سانتیگراد است. نقطه ذوب 10.38 درجه سانتیگراد با رقیق شدن با آب به طور قابل توجهی کاهش می یابد و برای اسید 65٪ -64 درجه سانتیگراد است. خاصیت رطوبت سنجی قوی دارد، آب را از محیط و حتی برخی از ترکیبات جذب می کند. اسید سولفوریک با آب مخلوط می شود. این فرآیند با انتشار مقادیر زیادی گرما همراه است، بنابراین هنگام رقیق کردن اسید، همیشه اسید را در آب بریزید، نه برعکس. این یک آزئوتروپ با آب در غلظت 98.3٪ با چگالی 1.84 g/cm³ و نقطه جوش 338 درجه سانتیگراد تشکیل می دهد.

خواص شیمیایی خرید و فروش اسید سولفوریک

اسید سولفوریک یک اسید قوی و بسیار خورنده است. با افزودن حداقل مقدار آب، تقریباً به طور کامل تجزیه می شود: H2SO4 +  H2O <> H3O+ + SO24 با ثابت تفکیک بسیار بزرگ، گاهی اوقات حدود 10³  داده می شود.خرید و فروش اسید سولفوریک یون‌های بی سولفات به دست آمده تحت تفکیک جزئی قرار می‌گیرند:که ثابت تعادل آن حدود 1.2×10-2 است. اسید سولفوریک غلیظ مانند اسید نیتریک غلیظ یک اسید اکسید کننده قوی است. تا حدود 100 درجه سانتیگراد گرم می شود، با مس و نقره واکنش می دهد و دی اکسید گوگرد آزاد می کند:در نتیجه جذب در اسید سولفوریک بی آب انیدرید اسید آن، تری اکسید گوگرد، به اصطلاح اولئوم، حاوی اسید پیروسولفوریک: با نمک های اسیدهای ضعیف تر و کمتر فرار (که باقی مانده اسید را از آنها جابجا می کند) و اکسیدهای فلزی واکنش می دهد و بسیاری از فلزات پایه مانند روی، نیکل، آهن و در محلول رقیق نیز آلومینیوم را حل می کند که هیدروژن را از آن جابجا می کند.  

خرید و فروش اسید سولفوریک

مثلا:

در نتیجه سولفات ها (احتمالاً سولفات های هیدروژن) تشکیل می شوند.خرید و فروش اسید سولفوریک

پارچه پنبه ای سفید که روی آن اسید سولفوریک پیپت می شود. یک سوراخ با لبه های زغالی قابل مشاهده است.
پارچه پنبه ای زغالی شده توسط اسید سولفوریک

اسید سولفوریک ساختار پروتئین را از بین می برد و اکثر ترکیبات آلی حاوی اکسیژن را کربن می کند. این به دلیل رطوبت سنجی قوی آن است – اگر ترکیبات شامل هیدروژن و اکسیژن باشد، اسید عناصر تشکیل دهنده آب را می گیرد و در نتیجه فقط کربن باقی می ماند [13]. در نتیجه، در یک ظرف باز، در نتیجه زغال کردن ناخالصی های آلی جذب شده (مانند گرد و غبار) سیاه می شود. ردپایی از مواد آلی زغالی نیز عامل تیره بودن اسید سولفوریک فنی است. اسید سولفوریک “بی آب” یک مایع قطبی با ثابت دی الکتریک تقریباً 100 است. رسانایی الکتریکی بالا با خود تفکیک شدیدی که این اسید متحمل می شود توضیح داده می شود:خرید و فروش اسید سولفوریک که ثابت آن 2.7×10-4 است. برای مقایسه، ثابت خود تفکیک آب 10-14 است. به دلیل تعادل تشکیل اسید متابی سولفوریک با تشکیل آب، واقعاً بی آب نیست:

به دست آوردن دی اکسید گوگرد خرید و فروش اسید سولفوریک

کارخانه ذوب Trail Smelter، جایی که اولین کوره های مکانیکی برای برشته کردن پیریت استفاده شد (1929)
دی اکسید گوگرد از سوزاندن گوگرد یا سولفید هیدروژن یا بو دادن سولفیدها (مانند پیریت ها، مخلوط روی) یا سولفات ها (مانند گچ، انیدریت) به دست می آید.

سوزاندن گوگرد خرید و فروش اسید سولفوریک

واکنش احتراق گوگرد با معادله ارائه می شود:

S+O
2 ← شنبه
2
معادله واکنش نشان می دهد که 1 مول SO از 1 مول اکسیژن مصرفی به دست می آید.
2. احتراق گوگرد بدون تغییر حجم گازها صورت می گیرد.

اگر گوگرد نه در هوا بلکه در اکسیژن سوزانده شود، SO خالص به دست می آید
2. در صورت احتراق در هوا، غلظت کل دی اکسید گوگرد تولید شده و اکسیژن نسوخته همیشه برابر با 21 درصد خواهد بود که غلظت اولیه اکسیژن در هوا است. بنابراین غلظت دی اکسید گوگرد در گازهای دودکش می تواند تا 21 درصد باشد.

در تولید اسید سولفوریک، چنین غلظت بالایی از SO در طی احتراق گوگرد به دست نمی آید.
2. اولاً، چون هرچه اکسیژن کمتری در گازها باقی بماند، واکنش احتراق کندتر انجام می شود. بنابراین، برای انجام آن به کوره های با حجم زیاد نیاز است. ثانیاً، به دلیل اینکه اکسیژن در گازها برای اکسیداسیون دی اکسید گوگرد به تری اکسید در قسمت بعدی نصب مورد نیاز است. با سوزاندن گوگرد در کوره های مورد بحث در زیر، گازی حاوی 10-12 درصد دی اکسید گوگرد به دست می آید. بقیه نیتروژن و اکسیژن است.خرید و فروش اسید سولفوریک

خرید و فروش اسید سولفوریک

بیشتر بخوانید: خرید و فروش اتانول

نکات ایمنی استفاده از اسیدسولفوریک

تماس با چشم : در صورت تماس با چشم باعث تحریک شدید و حتی ممکن است باعث کم بینایی یا نابینایی شود.
تماس با پوست: در صورت تماس با پوست باعث سوختگی شدید پوست می شود.
تنفس: تنفس گاز این اسید باعث تحریک بینی، حلق ریه، تنگی نفس و سرفه می شود.
عوارض این اسید طولانی مدت در طول ماه ها حتی سال ها می باشد.خرید و فروش اسید سولفوریک
در صورت تنفس زیاد باعث برونشیت و خفگی می گردد.

انواع کوره های گوگرد سوز خرید و فروش اسید سولفوریک

در حال حاضر از دو نوع کوره برای سوزاندن گوگرد استفاده می شود: تزریقی و سیکلون. نوع قدیمی تر، کوره تزریقی است. این استوانه ای است که از ورق فولادی ساخته شده است که در داخل آن با لایه هایی از آجرهای مقاوم در برابر حرارت و اسید ساخته شده است.خرید و فروش اسید سولفوریک گوگرد تصفیه شده مایع توسط یک پمپ شناور از ذوب از طریق یک فیلتر به مخزن پمپ می شود. این مخزن گرم می شود زیرا گوگرد باید مایع بماند. سپس به داخل مشعل کوره تزریق پمپ می شود. این یک نوع نازل پیچ است که گوگرد از طریق آن به لطف فشاری که توسط پمپ به آن وارد می شود فشرده می شود. در اطراف این نازل هوای خشک وارد می شود به طوری که به صورت چرخشی وارد محفظه کوره می شود (این امر توسط پره های هدایت کننده ورق فلزی ایجاد می شود). در مرکز این گرداب، نازل، گوگرد مایع را به صورت قطرات ریز «پاشیده» می کند که در دمای بالای کوره باعث اختلاط اضافی گازها می شود و در نتیجه احتراق کامل بخار گوگرد را تسهیل می کند. گرمای آزاد شده واکنش برای تولید بخار استفاده می شود. برای این منظور لوله هایی تعبیه می شود که آب نرم شده در آنها وارد می شود. این لوله ها به اصطلاح را تشکیل می دهند صفحه نمایش به همین دلیل، کوره را اغلب کوره تزریق صفحه می نامند.خرخرید و فروش اسید سولفوریکید و فروش اسید سولفوریک

ادامه خرید و فروش اسید سولفوریک

در کارخانه های جدید اسید سولفوریک، دیگر کوره های تزریقی ساخته نمی شوند، بلکه به اصطلاح کوره های سیکلونی ساخته می شوند. گوگرد مایع و هوا در آنها به طور مماس در اطراف محیط سیلندر وارد می شوند، به روشی که در آن گازها به یک سیکلون وارد می شوند. هوا و گوگرد یک حرکت چرخشی شدید دریافت می کنند، بسیار بهتر از کوره های تزریق مخلوط می شوند، که به لطف آن احتراق سریعتر اتفاق می افتد. کوره های سیکلون بسیار کوچکتر از کوره های تزریقی هستند و با وارد کردن هوا بین ژاکت فولادی و آستر می توان آنها را بهبود بخشید. به این ترتیب حتی قبل از احتراق، هوا گرم می شود که باعث افزایش سرعت احتراق و در عین حال خنک شدن ژاکت می شود.خرید و فروش اسید سولفوریک

بو دادن سولفید

در طول بو دادن پیریت (FeS2) و سایر سولفیدهای فلزی، مانند مخلوط روی (ZnS)، واکنش های گرمازا انجام می شود:  

خرید و فروش اتانول-

قیمت – فروش اسیدسولفوریک کدمرک ۱۰۰۷۳۱

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله اسید سولفوریک کدمرک ۱۰۰۷۳۱ در ایران می باشد. که شما عزیزان می توانید برای سفارش به دو روش ابتدا با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا از طریق شماره واتساپ مشخصات محصول درخواستی را به همراه مقدار نیاز ارسال ، تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.خرید و فروش اسید سولفوریک فروش اسید سولفوریک کدمرک ۱۰۰۷۳۱ در بسته بندی مرک آلمان بصورت ۱ و ۲٫۵ لیتری وصنعتی آن در گالن های ۳۷ کیلو گرمی یا به مقدار نیاز مشتری عرضه می گردد.برای خریداین محصول می توانید بادفترمرکزی شرکت دانش پژوهان شیمی تماس گرفته و محصول خود را درهر کجای ایران عزیز تحویل بگیرید.خرید و فروش اسید سولفوریک

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)